תחום הטיפולים הקוסמטיים נמצא כל הזמן במגמת התפתחות וצמיחה. בין אם מדובר בטיפולי יופי כמו הסרת שיער בלייזר או העלמת צלקות אקנה, בין אם מדובר בהליכים כירורגיים כמו מתיחת בטן או ניתוח אף, וגם בתחום רפואת השיניים ישנה חשיבות רבה לאסתטיקה ובהתאם ישנם טיפולים שמטרתם העיקרית היא שדרוג משמעותי של מראה הפה ואיתו מראה הפנים באופן כללי.

 

הלבנת שיניים

אחד הטיפולים הדנטליים הבסיסיים הוא הלבנת שיניים. שיניים צהובות משדרות הזנחה, ועל כן אך טבעי שנרצה לבצע הלבנה – בין אם באמצעים ביתיים, על בסיס ערכות הלבנה שכוללות ריכוז נמוך יחסית של חומר פעיל ושמיועדות למקרים קלים, ובין אם אצל רופא שיניים. הלבנת שיניים במרפאה מאפשרת שימוש במינון גבוה יותר של חומר פעיל, וכן שימוש בטכנולוגיית אור ייעודית להבטחת מקסימום אימפקט של החומר הפעיל, כך שהתוצאות מרשימות במיוחד.

 

יישור שיניים שקוף

אנחנו רוצים שהשיניים שלנו יהיו לא רק לבנות אלא גם ישרות. חשוב להדגיש ששיניים לא ישרות עלולות לגרום גם לקשיים בנשימה ולמחלות חניכיים, כך שכדאי לטפל בכך ולא רק בהיבט האסתטי.

עוד כדאי לדעת שכיום ניתן לבצע יישור שיניים באמצעות גשר שקוף, שאינו מתלבט ולא מייצר את המבוכה שהייתה כרוכה בשימוש באותם גשרי ברזל בעבר. יתרון נוסף של הגשרים המודרניים (ואגב, המונח העדכני הוא "סמך" ולא גשר) הוא שקל לשלוף אותם כך שניתן לצחצח שיניים באפקטיביות גם במהלך תקופת היישור שלהן.

 

ציפוי קומפוזיט

טיפול אסתטי נוסף בשיניים לשדרוג המראה החיצוני הוא ציפוי קומפוזיט – טיפול זה מאפשר להשלים שן שבורה, לסגור מרווח בין שתי שיניים וכו'. אופציה נוספת היא ציפוי חרסינה, כשבכל מקרה כדאי להגיע לרופא שיניים מיומן ומנוסה כדי שיבחר את החומר המתאים ביותר לאותו אדם.

 

השתלת שיניים

אם שיניים לא לבנות מספיק או לא ישרות מספיק הן פגם אסתטי, הרי שמחסור בשיניים, ובפרט אם בפה חסרות שיניים רבות יחסית, הוא כבר מצוקה אסתטית משמעותית מאוד.

הבשורות הטובות הן שגם למצב זה ישנו פתרון יעיל: השתלת שיניים. מה שבעבר היה תהליך מורכב עם אחוזי הצלחה בעייתיים הפך בשנים האחרונות להליך אפקטיבי מאוד שבחלק מהמקרים ניתן גם לבצע ביום אחד. השתלים המודרניים עשויים מטיטניום, חומר שנקלט היטב בעצמות הלסת, ודי ב-4 או ב-6 שתלים כדאי להלביש עליהם שורת שיניים שלמה ובכך לאפשר לאדם שבפיו היו חסרות שיניים לחייך בפה מלא וללא חשש.

 

ניתוח אף

ניתוח אף הוא הטיפול הקוסמטי הנפוץ ביותר בקרב גברים ובאחוזים דומים עם ניתוחי חזה בקרב נשים. באמצעת ניתוח אף מוצלח ניתן לשנות את כל מראה הפנים שלנו מכיוון שהאף ממוקם במרכז הפנים ולכן הוא האיבר הבולט ביותר בהם. כאשר בוחרים לבצע ניתוח אף, מומלץ לא להתפשר על המנתח ולבחור בצורה נכונה, לפי המלצות וניסיון.

Latest posts by מערכת DentalGuide (see all)