יישור שיניים הוא ללא ספק אחד הטיפולים הנפוצים ביותר בעידן המודרני, הן בקרב ילדים והן בקרב מבוגרים. טיפולים אלו יכולים לקחת בין שלושה חודשים ועד כשנתיים (תלוי על פי מורכבות וסוג הטיפול) ומטרתו לאפשר לאנשים בעלי שיניים עקומות ולא אסתטיות לזכות בשיניים ישרות ויפות. בשל המודעות הרבה של שיניים ישרות, כיום ניתן למצוא מגוון שיטות חדשניות ליישור שיניים המתאימות לילדים ומבוגרים וחלקן שיטות חדשניות כגון – "גשר שקוף" המאפשר למבוגרים ליישר את שיניהם מבלי לחוש כלל מטרד או פגיעה אסתטית בעת הטיפול.

 

מתי מומלץ להתחיל את טיפולי יישור השיניים?

את טיפולי יישור שיניים מומלץ להתחיל כבר בגיל צעיר שאז השיניים רכות יותר וההצלחות הן גבוהות יותר. לכן, איגוד לרפואת השיניים בישראל ממליץ כבר בגיל 7 להתחיל את טיפולים אלו לילדים, אך כמובן שאף פעם לא מאוחר וניתן לבצע את טיפולים אלו גם בגיל מבוגר יותר ואפילו בקרב אנשים בני 40+. הרפואה המתקדמת בתחום מציעה טיפולים מהירים שיכולים לקחת בין שלושה חודשים לשנה על ידי גשר שקוף שאינו מפריע כלל למבוגרים במהלך היום, כך שניתן בכל גיל לבצע את טיפולים אלו ולהמשיך כרגיל בשגרת החיים.

 

כל היתרונות ביישור שיניים

לא בכדי תחום יישור שיניים נהפך לשם ודבר בתחום הרפואה, אלה בשל היתרונות הרבים הטמונים בטיפולים אלו. בואו נמנה את היתרונות ביישור שיניים:

יישור שיניים בראש ובראשונה נותן מענה למראה האסתטי, הרי שינים עקומות מביאות לידי חיוך שאינו אסתטי ופוגע בביטחון העצמי של המטופל. מסיבות אלו, טיפולי יישור שיניים נחשבים לטיפולים אסתטיים לכל דבר.

שיפור חווית הלעיסה והדיבור – לאחר יישור שיניים ניתן לראות בבירור כיצד חווית הלעיסה משתפרת פלאים אצל מטופלים, כיוון שהלסת נסגרת בצורה מיטבית. כמו כן, הדיבור אף הוא משתפר בשל סגירה תקנית של הלסתות.

שמירה על היגיינת הפה – טיפולים אלו מעודדים את השמירה על היגיינת הפה אצל מטופלים, ובכך תורמים רבות לאסתטיקה של השיניים.

חיזוק שורשי השן – טיפולי יישור שיניים תורמים רבות לחיזוק שורשי השיניים, כיוון שהם נותנים תמיכה לכתרי השיניים (במידה וקיימים).

שיפור מראה הלסת התחתונה – מעבר לשיפור החיוך והצגת שיניים יפות וישרות, ניתן גם לשלב תוך כדי טיפולי יישור שיניים את הטיפול בלסת התחתונה, מה שיגרום לשיפור מיידי של מראה קו הלסת בפנים, הצוואר והשפתיים.

אם כך, נראה שיש לא מעט יתרונות ליישור שינים, אך כמובן שיש לבחור בטיפול המתאים לכם ביותר ויש לא מעט. בשלב הראשוני, עליכם לפנות לרופא שיניים העוסק באורתודנטיה ולא ברופא שיניים כללי, על מנת שהוא יבנה עבורכם תכנית טיפולים המותאמת באון אישי למצב השיניים שלכם, העדפותיכם וגילכם. כמו כן, יש לבצע סקר שוק מעמיק בין רופאי שיניים שונים, על מנת לאמוד את מחירי השוק.

Latest posts by מערכת DentalGuide (see all)