יישור שיניים אצל מומחה מתבצע כיום כדבר שבשגרה ואינו מיועד רק לילדים ובני נוער, אלא מתאים גם למבוגרים. ישנן מספר שיטות לטיפול של יישור שיניים. אחת מן הנפוצות ביניהן מתבצעת באמצעות טכניקה שנקראת Invisalign"", או בשמה העממי יותר "יישור שיניים שקוף", ואכן, בשיטה זו, יישור השיניים כמעט ואינו נראה.

השיטה מתאימה במיוחד למבוגרים שאינם רוצים להרכיב גשר או קוביות אשר פוגעים בצורה האסתטית של הפה ואף עלולים לגרום למבוכה באירועים חברתיים (כאשר המטרה של יישור השיניים היא בסופו של דבר להקטין זאת…).

יישור השיניים מתבצע באמצעות קשתיות שקופות המורכבות מפולימר קל ושקוף. בנוסף יש לקשתיות כמה יתרונות נוספים : ניתן לשלוף אותן וכך לאכול ולשתות בנוחות, הן לא פוגעות באפקטיביות של צחצוח השיניים ואינן כוללות חלקים קשים אשר יכולים לפגוע בחניכיים ולגרום לדימום ופציעה שלהן.

באמצעות הקשתיות אפשר לתקן את מיקומן של שיניים בולטות, עקומות או מסובבות ולסגור או להרחיב רווחים בין השיניים.

 

כיצד מתבצע היישור בפועל?

בשלב הראשון בונים מודל תלת ממדי של השיניים וכך יוצרים את הקשתיות בהתאמה מלאה לכל מטופל. הקשתיות עצמן מיוצרות בחו"ל על פי המודל התלת ממדי וצילומי רנטגן מתאימים בחברה המתמחה בכך.

לאחר שהקשתיות מוכנות, כל אחת מהן מורכבת במשך שבועיים ולאחר מכן עוברים לשן הבאה הדורשת יישור, עד שכל השיניים מתיישרות. פגישות ביקורת מתקיימות לרוב אחת לחודש וחצי. באופן הטיפול ההדרגתי, אפשר למנוע כאבים מיותרים ולחץ גדול על כל השיניים בבת אחת.

 

שאלות נוספות

האם ניתן להשתמש בשיטה אם עברתי יישור באמצעות סמכים?

ברוב המוחלט של המקרים התשובה היא חיובית, ניתן לתקן יישור חלקי או יישור שאיבד מן האפקטיביות שלו במהלך השנים.

כמה זמן לוקח יישור שיניים למבוגרים באמצעות הטכניקה?

אורך הטיפול תלוי בכל מקרה לגופו, אך לאחר פגישת הייעוץ הראשונית, ניתן לרוב להעריך את זמן הטיפול בצורה מדויקת יותר. באופן כללי, הטיפול יכול לארוך בין מספר חודשים עד לשנתיים, כתלות במורכבות המקרה ומצב השיניים.

כמה עולה הטיפול?

כמו זמן הטיפול, גם עלות הטיפול משתנה ממקרה למקרה. מכיוון שרוב הרופאים משתמשים בקשתיות Invisalign® (פטנט בלעדי וסימן רשום), ההבדל במחירים אינו קיצוני, אך כמובן שהוא עלול להשתנות על פי פרמטרים אחרים כמו למשל מיקום המרפאה והוותק של רופא השיניים.

כמו כן, רוב המרפאות יאפשרו לכם תשלומים גמישים במספר תשלומים עם או בלי מקדמה.

 

כיצד הטיפול ישפיע על הטיפול והאכילה שלי?

ההשפעות של הטיפול על שגרת היום יום הן מינימליות ובדרך כלל מתרגלים אליהן לאחר זמן קצר. בין היתר, ייתכן שבימים הראשונים יהיה קשה להגות את האותיות ס' וז' ("לשפתת"), אך לאחר מספר ימים הלשון תתרגל לכך והדיבור יחזור לקודמו.

מבחינת אכילה, אין מגבלה מיוחדת כל עוד מסירים את הקשתיות, למעט גומי לעיסה ומאכלים דביקים אשר אינם מומלצים, אלא אם כן מסירים את הקשתיות למשך זמן קצר מאוד.

Latest posts by מערכת DentalGuide (see all)