חשיבות טיפולי השיניים וביקור תדיר של אחת לחצי שנה אצל רופא השיניים יסייע לכם לשמור על בריאות הפה, השיניים והחניכיים. ביקור של פעם בחצי שנה עשוי לחסוך לכם טיפולים מעמיקים יותר. שישה חודשים הוא בדיוק פרק הזמן שבו ניתן לזהות התפתחות של חור, עששת או דלקות בחניכיים ובעיות נוספות.

כשמדובר בבריאות הפה, כמו כל איבר אחר בגופינו, גילוי מוקדם מסייע ובולם התפתחות. בנוסף רצוי לבקר במרפאה אם מעוניינים באסתטיקה של הפה כמו הלבנת שיניים צהובות, סידור רווחים, כתר שמבצבץ ומשחיר- טיפולי אסתטיקה שלא מהווים חשש לבעיה בשיניים.

 

טיפולי שיניים מונעים סיבוכים

מומלץ להגיע לטיפול שיניים עוד לפני שמתחיל כאב. הרבה אנשים מתעלמים מהצורך של בדיקה אחת לחצי שנה, מאי נעימות ומפחד מרופאי השיניים. אבל חשוב מאוד להבין שבמידה ולא מקיימים את הבדיקות הללו, המצב בפה עשוי להחמיר ולהגיע למצבים לא מהנים בלשון המעטה. חור שניתן היה לסתום בסתימה פשוטה עלול להתפתח לטיפול שורש ולעיתים אף לעקירת שן, אז כבר מדובר בעלויות גדולות כי נדרש לשים שן חלופית, שתל, וזה כבר תהליך והוצאה גדולה מאוד- כשלמעשה  ניתן היה לסיים את זה בסתימה פשוטה ובמעט כסף.

עוד דבר שכדאי לדעת ששן עם עששת מדבקת את אחיותיה. במידה ויש חור ועששת על שן אחת ולא מטפלים בה היא עלולה להדביק את זו שלפניה או זו מאחוריה בגלל הקרבה והמגע ביניהן. את זה תוכלו לגלות בבדיקה פשוטה ושגרתית אצל רופא השיניים שלכם ולמנוע לצרות הללו להתפתח ולהחמיר.

 

שיננית אחת לשלושה חודשים

רצוי גם, מעבר לבדיקות השיניים אחת לחצי שנה, בו בזמן לבצע טיפול שיננית בחלל הפה, טיפול זה מנקה את הפה מעששת שהצטברה מעודפי אוכל ועישון ומונע מהתפתחות חורים. מומלץ לעבור את זה בין שלושה חודשים לחצי שנה, כדאי להתייעץ עם השיננית שלכם, היא תאמר לכם מתי להגיע לטיפול הבא בהתאם למצבכם. היא גם תדע לתת לכם טיפים לשמירה יומיומית על השיניים כגון: באיזה משחה לצחצח? או איזה מברשת לרכוש?

 

ומה עם העיניים?

לא מספיק לשמור רק על השיניים, יש איבר חשוב לא פחות בפנים שמשמש אותנו בכל דבר והוא העיניים. היום עם כל הטלפונים, המסכים והקריאה הבלתי פוסקת של פוסטים והודעות, העיניים מתאמצות כפליים מבעבר ולעיתים נאלצות לקרוא כתוביות קטנות בתאורה של פלאפונים שהיא לא  מומלצת, בקיצור לכו להיבדק. במידה ואתם מרגישים לעיתים עייפות בעיניים ואתם מתאמצים מעט, זו בהחלט סיבה ללכת להיבדק אצל רופא עיניים מומחה ולא להמשיך לאמץ את העין מדי ולגרום להתדרדרות הראייה. ראייה נחוצה לכם גם בנסיעה ובמידה ואתם לא רואים טוב או הראייה מעט השתבשה בדיקה ומשקפיים יכולים אף למנוע אסון.

Latest posts by מערכת DentalGuide (see all)