כולם רוצים ליהנות מחיוך יפה ומושלם ולהציג שיניים בריאות ולבנות. חשוב לשמור על היגיינת הפה והשיניים כדי להשיג חיוך יפה וגם כדי לשמור על הבריאות ולהימנע ממחלות ומבעיות בריאותיות. חיוך יפה חשוב גם לפיתוח דימוי עצמי גבוה. כדי לשמור על בריאות השיניים, יש להקפיד על צחצוח שיניים ועל שמירה על היגיינת הפה, לבקר באופן תדיר אצל שיננית, לשמור על תזונה נכונה, לשטוף את הפה, להבריש גם את הלשון ולדאוג לבדיקות שגרתיות ולטיפולים בזמן אצל רופא שיניים. לפניכם 5 כללים חשובים שיסייעו לכם לשמור על השיניים וליהנות מחיוך מושלם.

 

צחצוח שיניים ושימוש בחוט דנטלי

יש להקפיד על צחצוח שיניים בבוקר ובערב כדי לשמור על שיניים בריאות ונקיות. חשוב לצחצח שיניים בטכניקה נכונה ורצוי להשתמש במברשת בעלת סיבים רכים יחסית, מאחר שסיבים קשים עלולים לפגוע בחומר הציפוי הטבעי של השן ולגרום לדימום בחניכיים. חשוב להחליף את המברשת כאשר סיביה מתחילים להתבלות. בנוסף לכך, יש להשתמש בחוט דנטלי על מנת לסלק שאריות מזון שמברשת השיניים איננה מגיעה אליהם.

 

ביקורים שגרתיים אצל רופא שיניים 

רופא שיניים

חשוב לבקר במרפאת שיניים לפחות פעמיים בשנה. אין להזניח כאבים או בעיות בשיניים מאחר שהבעיה עלולה להחריף, ולכן תיאלצו לעבור טיפולים קשים ומורכבים יותר שמחירם יהיה גבוה. בכל ביקור אצל רופא השיניים, נהוג לעבור אבחון מקצועי כדי לגלות בעיות וכדי לשמור על שיניים בריאות. ישנם טיפולים שגרתיים שעוזרים לשמור על בריאות הפה והשיניים, ביניהם ניתן למצוא טכניקות לציפוי שיניים להשלמת שיניים שבורות, לתיקון מרווחים בין השיניים, לכיסוי כתמים שלא ניתן להסיר וכיוצא בזה. כמו כן, חשוב לעבור אבחון מקצועי אצל רופא השיניים כדי לקבל החלטה על טיפולים חשובים כמו יישור שיניים, כתר, השתלות שיניים ועוד. טיפול מקצועי בזמן ימנע את החרפת הבעיות ויסייע לשמירה על בריאות הפה והשיניים.

 

ביקור אצל שיננית

חשוב לבקר לפחות פעם בשנה אצל שיננית. הטיפול על ידי שיננית כולל לרוב הסרת פלאק ואבנית מהשיניים והחניכיים. טיפולי שיננית מסייעים לשמירה על שיניים ועל חניכיים בריאות ולמניעת בעיות כמו עששת ומחלות חניכיים שונות.

 

תזונה נכונה

מומלץ להקפיד על תזונה נכונה ולהימנע מעישון, מאלכוהול, מכמות גדולה של קפה וממאכלים וממשקאות עתירי סוכר. תזונה נכונה יכולה לסייע למניעת מחלות ובעיות בשיניים ובחלל הפה, לרבות מניעת התפתחות עששת ודלקות חניכיים. כדאי להימנע ממיצים מתוקים וממשקאות מוגזים ועתירי סוכר, וכן מצריכה מוגברת של ממתקים ושל דברי מתיקה אחרים.

 

שטיפת פה

כדאי לרכוש תכשירים איכותיים לשטיפת הפה ולהשתמש בהם באופן קבוע. תכשירים אלה מיועדים לחטא את חלל הפה, למנוע עששת ודלקות בחניכיים, לשמור על השיניים, לרענן את הנשימה ולמנוע ריח רע מהפה.

Latest posts by מערכת DentalGuide (see all)