שוקלים לבצע השלמת שיניים באמצעות מילואה? בשורות הבאות תמצאו מידע עדכני ומקיף, יתרונות וטווחי מחירים שיסייעו לכם להבין האם ציפוי המילואה הוא המילוי מתאים לכם. 

ייתכן ולא שמעתם עדיין על האפשרות הקרויה מילואה ובדיוק בשביל זה אנחנו כאן עבורכם. מדובר באחד הפתרונות הטובים ביותר לצרכי שחזור וציפוי שיניים והגיע הזמן שגם אתם תכירו את האפשרות הזאת ותבררו לגביה עם רופא השיניים שלכם.

מהו חומר המילוי, למי הדבר מתאים, מהם יתרונות הטיפול לעומת שיטות אחרות, כיצד הוא מתבצע, כמה עולה ציפוי שיניים באמצעות מילואה וכמה שחזור? – הנה כל התשובות לשאלות.

 

תיקון שיניים עם מילואה, מידע מקיף והשוואת מחירים – דנטלגייד

 

 

מה זה מילואה?

מילואה הוא כינוי לשיטה בה ניתן לשחזר, לבצע מילוי או לתקן חלקי שן באמצעות חומרים שונים, בצורה מדויקת ומותאמת אישית. בשיטת המילואה, במקום שהרופא המטפל יכין בעצמו את השחזורים והתיקונים, המידות נלקחות בקליניקה ואילו התוצר הסופי מיוצר במעבדה. ממה עשוי חומר המילוי מילואה? ישנם מספר סוגי חומרים שניתן להשתמש בהם:

✔️ חרסינה – חזקה מאוד ובעלת גוון שתואם לצבע השיניים הטבעיות. יחד עם זאת, יש לקחת בחשבון כי החרסינה יקרה, פחות גמישה לשינויים ותיקונים ועשויה לשחוק את השיניים הנגדיות. טיפול מילואה בשן באמצעות חרסינה מתאים בעיקר עבור ציפוי השיניים הקדמיות.

✔️ חומרים מרוכבים – מוכרים יותר תחת השם סתימות לבנות. הם רכים יותר, גמישים לעיצוב וניתנים לתיקון בקלות. יחד עם זאת, יש לדעת כי חומרים מרוכבים סופחים על גבם כתמים שונים ולכן השימוש בהם שמור בעיקר עבור שיניים שנסתרות מן העין. מתי כדאי לעשות מילואה בשיניים מחומרים מרוכבים? כאשר מדובר בשחזור שיניים ועל כך נרחיב בהמשך.

✔️ זהב – מתכת חזקה ביותר אך משום מחירה הגבוה והפן האסתטי היא כמעט ואינה נמצאת בשימוש מודרני ולכן לא נרחיב עליה מלבד הציון לכך שהיא קיימת.


למי מתאים טיפול ציפוי או שחזור שיניים במילואה?

הטיפול מתאים לכל אחד, אך מאחר וכל סוג של חומר כולל גם חסרונות, הבחירה בין חומר מילואה כזה או אחר צריכה להישען על היבטים רבים כגון אסתטיקה, עמידות לאורך זמן, מצב הפה ושיקולי עלות, כך שחשוב לפנות אל קליניקה מנוסה ומקצועית שתדע לייעץ לכם לגבי האפשרות הזאת.


מילואה
 מחומרים מרוכבים לצרכי שחזור שיניים

כאשר כותרת השן נפגעת בצורה קשה וזיהום חודר למוך השן, אין מנוס בדרך כלל מלבד ביצוע טיפול שורש ושיקום של השן באמצעות כתר.

במצבים בהם כותרת השן נפגעה בצורה משמעותית אך אין צורך בטיפול שורש, נדרש מילוי מסיבי במקום חומר השן שאבד.

במקום לבצע סתימה גדולה בקליניקה, שאינה יציבה בממדים גדולים, ניתן לבצע את שחזור השיניים באמצעות מילואה שעשויה מחומרים מרוכבים.


מה הם יתרונות שחזור שיניים באמצעות מילואה?

היתרונות כוללים אסתטיקה משופרת, דיוק מירבי, מינימום פגיעה בחומר השן ומניעת הצורך בביצוע טיפול שורש.

שחזור שיניים באמצעות חומרים מרוכבים מתאים מאוד עבור שיניים אחוריות-טוחנות וזאת בשל הפגיעה המינימלית בשיניים הנגדיות בעת הפעלת כוחות הלעיסה, ובשל העובדה שהנטייה להכתמה של חומר זה אינה רלבנטית שכן אינה נראית לעין.

 

כיצד מתבצע טיפול לשחזור שיניים עם מילואה?

באמצעות שני מפגשים: במפגש הראשון הרופא מכין את השן, משייף אותה, מסיר נגעי עששת ולוקח מידות להכנת המילואה, בדרך כלל על ידי נשיכת חומר פלסטי שמתקשה או בשיטות המתקדמות יותר, באמצעות סורק מיוחד.

בשלב זה המטופל משוחרר לביתו עם מבנה זמני להגנה על השן. בשלב השני ולאחר חזרת המילואה מהמעבדה, הרופא מנקה את השן, מורח עליה דבק דנטלי חזק מאוד ומכניס אותה לגומחה שלה בדיוק מירבי.

 

השימוש במילואה מחרסינה לצרכי ציפוי שיניים קדמיות

ציפוי שיניים הוא שם כללי למגוון שיטות שנועדו לחפות על מראה שיניים שאינו רצוי, כגון שיניים מעט עקומות, שיניים עם רווחים, שיניים מוכתמות וכאלה שניזוקו בשל שברים או עששת. תיקון שיניים עם מילואה מחרסינה מהווה פתרון מעולה במקרים בהם השיניים הקדמיות יותר הן אלו ששבורות או סובלות מנזקי עששת חמורים, אך עדיין אינן מועמדות לטיפול שורש ושיקום על ידי כתרים.

השלמת שיניים בעזרת שחזור מילואה מחרסינה מתאימה מאוד עבור השיניים הקדמיות וזאת בשל העובדה שהחרסינה ניתנת להתאמה למטופל מבחינת צבע, אינה רגישה להכתמה וחזקה במיוחד.

חסרון בולט שיש למילואה מחרסינה הוא שהיא אינה מתאימה עבור מטופלים שסובלים משחיקת שיניים, שכן היא עשויה להישבר.

כיצד מתבצע טיפול לציפוי שיניים עם מילואה? באותו האופן בו נערך שחזור שיניים באמצעות מילואה ובשני שלבים כפי שתואר לעיל.

 

כמה עולה לעשות מילואה?

כעת כשאתם יודעים מהי מילואה, מהם היתרונות והחסרונות של מילואה לעומת חומרי מילוי אחרים וכיצד מתבצע הטיפול, אתם בוודאי רוצים לדעת כמה זה יעלה לכם בדיוק. ובכן, מחיר מילואה להשלמת שיניים או ציפוי שלהן נע בטווחים הבאים:

 

מילואה ציפוי שיניים - מחירון מחיר ממוצע במרפאות שיניים בישראל
טווח מחירים לשחזור שן עם מילואה
4,500 - 2,500 ₪
עלות השלמת שן בודדת בציפוי חרסינה החל מ-2,600 ₪
טווח מחירים לציפויי זירקוניה לשיניים 3000 - 1500 ₪
מחיר מומלץ עבור שחזור מילואה להשלמת שן שבורה3,500 ₪
עלות השלמת שן בודדת עם כתר זירקוניה החל מ-2,100 ₪
מחיר השלמת שן בקומפוזיט לשן בודדתהחל מ-550 ₪

 

כפי שאתם יכולים לראות, מדובר בעלות גבוהה יותר בהשוואה לסתימות רגילות וחומרי ציפוי מרוכבים שמיושמים בשיטות הרגילות. למה המילואה יקרה יותר מסתימה לבנה רגילה? בשל כמה סיבות:

✔️ את המילואה מייצרים במעבדה בעוד סתימות וחומרי ציפוי אחרים מיוצרים בקליניקה.

✔️ הטיפול מתפרש על פני שני מפגשים, בעוד טיפולים רגילים מבוצעים במפגש יחיד.

✔️ בקליניקות מתקדמות נלקחות המידות למילואה באמצעים דיגיטליים (סורק מיוחד), מה שמעלה את הדיוק ובהתאם לכך גם את המחיר.

על כל זאת ועוד, טיפול מילואה עתיד להחזיק מעמד בפה שלכם הרבה מעבר לעשר שנים, כך שבמקרים שבהם ניתן ליישם אותו, תוספת המחיר בהחלט מוצדקת.

Latest posts by מערכת DentalGuide (see all)