על ציפוי קריסטל לשיניים כבר שמעתם? מדובר באחד הטיפולים העולים בתחום אסתטיקת הפה, כזה שיכול לתת לשיניים שלכם נראות חיצונית מושלמת, ללא רווחים או צבע צהוב שפוגם במראה שלהן.

מהו ציפוי קריסטל לשיניים, איך מתבצע, לכמה זמן מחזיק מעמד, למי מתאים ולמי לא? וגם כמה עולה ציפוי קריסטל לשיניים בקליניקות מובילות בישראל? כל המידע בשורות הבאות…

 

ציפוי קריסטל לשיניים

ציפוי קריסטל לשיניים – מידע מקיף, יתרונות, השוואת מחירים – דנטלגייד

 

 

ציפוי קריסטל לשיניים – מה זה?

ישנם שני סוגי ציפויי שיניים מרכזיים – ציפוי קריסטל וציפוי חרסינה. כשמדברים על ציפוי קריסטל לשיניים מתכוונים לכזה שעשוי מחומרים שמופקים משרף וקרוי גם ציפוי מחומר מרוכב או ציפוי קומפוזיט.

החומר הזה משמש כבר שנים בתור סתימות לבנות שבהן משתמשים לצרכי תיקון חורים ושברים בשיניים קדמיות, וכיום מנצלים אותו גם ליצירת ציפויים לשיניים. ציפוי זה מודבק על גבי השיניים בתהליך קצר יחסית, כך שהמראה הראשוני של השיניים משתנה לחלוטין ובהתאם לדרישות והציפיות של המטופל.

באמצעות ציפוי שיניים קריסטל ניתן להסתיר פגמים שונים ובעיקר נזקי עישון, כתמים שאינם יורדים, שיניים עקומות, מרווחים בשיניים ועוד.

 


  השוו הצעות מחיר ממרפאות השיניים המומלצות ביותר בישראל, ללא התחייבות וחסכו זמן וכסף!

  שם:
  יישוב מגורים:
  טלפון:
  הערות:

   

  יתרונות של ציפוי קריסטל לשן

  חשוב מאוד להיות מודעים למספר יתרונות של ציפוי קריסטל לשיניים לעומת ציפוי חרסינה:

  ✔️ תוצאה סופית – ציפוי קריסטל מוגדר בתור ציפוי ננו קרמי לשיניים, מה שמתבטא בהשגת מראה טבעי ובוהק, ממש כמו מראה של קריסטל. ציפוי חרסינה גם כן מאפשר להעניק לשיניים מראה בוהק, אך כזה שפחות ניתן להתאמה אישית למטופל, בהשוואה לקריסטל.

  ✔️ אורך התהליך – ציפויי חרסינה בדרך כלל מיוצרים במעבדה מיוחדת, מה שמאריך את כל התהליך. את ציפוי הקריסטל הרופא המטפל מכין בו במקום בקליניקה, כך שניתן לסיים את הטיפול במפגש אחד או שניים.

  ✔️ שיוף השן לפני הדבקה – על מנת ליישם ציפוי יש צורך בהשחזה של פני השן, על מנת להגדיל את שטח הפנים שלה לפני ההדבקה. ציפוי שיניים קריסטל מצריך שיוף מינימלי ביותר ובכך נגרמת מינימום פגיעה בשיניים. ציפוי חרסינה מחייב שיוף יותר מהותי (1 עד 2 מ"מ) ועל כן בפועל פוגע ביותר חומר שן בעת היישום.

  ✔️ תיקון והחלפה – כאשר מדובר על ציפוי קריסטל לשיניים, ניתן לתקן ולהחליף חלקי ציפוי פגומים במהירות וביעילות ובמרפאת השיניים עצמה על ידי הרופא. בכל מה שקשור לציפוי חרסינה, שבר או פגיעה בציפוי על פי רוב יחייב את החלפת הציפוי בשן כולה. במקרים קלים ניתן לשלוח את הציפוי למעבדה לתיקון מורכב שלא תמיד מצליח.

  בנוסף, העלויות של ציפוי קריסטל לשיניים עומדות על בערך על 50% פחות בהשוואה לציפויי החרסינה, מה שפותח הזדמנות פז גם לכם לשנות את מראה השיניים שלכם מבלי להסתבך כלכלית.

   

  החסרונות של ציפוי שיניים קריסטל

  חשוב גם להיות מודעים למספר חסרונות ציפוי קריסטל לשיניים:

  ✔️ משך זמן עמידות – ציפוי קריסטל לשיניים אינו חזק כמו ציפויי חרסינה ועתיד להחזיק מעמד עד 8 שנים בערך, לעומת עד 15 שנים של ציפויי החרסינה.

  ✔️ רגישות להכתמה – חרסינה אינה משנה את צבעה לאורך זמן ואינה רגישה להכתמה על ידי מאכלים מכתימים, עישון וכו'. לא כך הדבר לגבי ציפוי שיניים קריסטל שיחסית רגיש  להכתמה.

  ✔️ תחזוקה – בציפוי קריסטל יש לבצע ניקוי ופוליש של הציפוי אחת לשנה, מה שבציפוי חרסינה אינו נדרש כמעט.

  יחד עם זאת, היתרונות של ציפוי קריסטל רבים על החסרונות ועל כן רבים מעדיפים אותו והוא נחשב לדבר החם בתחום ציפויי השיניים בתקופה האחרונה.

   

  למי מתאים ציפוי שיניים קריסטל (ולמי לא)?

  ניתן לומר כי ציפוי קריסטל לשיניים מתאים עבור מקרים שבהם מראה השן השתנה עקב חשיפה לחומרים מכתימים ובראשם כתמי עישון ושיניים צהובות.

  באמצעות ציפוי זה ניתן לצפות גם שיניים שנשברו ובמקרים מסויימים גם לסגור רווחים בשיניים ולטפל בשיניים עקומות.

  גם אם כבר עברתם טיפולי הלבנת שיניים שלא הצליחו להביא את השיניים שלכם לגוון הלבן הרצוי, תוכלו לחפות אותן באמצעות הציפוי הקריסטלי ולהשיג את הלובן המושלם.

  ולמי לא מומלץ הטיפול? ובכן, לא מומלץ לצפות שיניים שעברו טיפול שורש, שכן במקרה זה עדיף לחפות אותן באמצעות כתרים. בנוסף, אם אתם נוטים לשחוק את השיניים שלכם בזמן  שינה, אין טעם להשתמש בציפויים בשל החשש מפני שבירה מהירה שלהם.

   

  איך מתבצע טיפול ציפוי קריסטל לשיניים?

  #1 ראשית יש להגיע אל הקליניקה לצרכי אבחון מצב השיניים והחניכיים. לאחר אישור הרופא המטפל, נלקחת תבנית של צורת השיניים על מנת שהרופא יכין את הציפוי מהחומרים המרוכבים שברשותו.

  #2 לאחר מכן פני השן מושחזים קלות, נמרחים בחומר מקשר (פריימר) ומעליו דבק.

  #3 לאחר מכן מתקין הרופא את הציפוי תוך כדי הפעלת הדבק והקשחת החומר באמצעות קרן לייזר.

  #4 לאחר שלב זה ניתן לשייף את החלק החיצוני של הציפוי וליצור מראה קריסטלי מבריק.

   

  מחיר ציפוי שיניים קריסטל – כמה עולה?

  כאמור, אחד היתרונות של ציפוי קריסטל לשיניים הוא המחיר, שנחשב לנמוך לעומת החלופות. מחיר ציפוי קריסטל לשיניים ייקבע על פי הגורמים הבאים:

  ✔️ מספר השיניים – הצעת המחיר בדר"כ מתייחסת לציפוי שן בודדת. ככל שמצפים יותר שיניים, העלות פר שן פוחתת.

  ✔️ סוג החומרים – ישנם ציפויי שיניים על בסיס חומרים מרוכבים באיכויות שונות. ציפויי הקריסטל החדשים (ציפויי הננו) נחשבים ליקרים יותר אך משופרים בחוזק והמראה הסופי שלהם.

  ✔️ הכנות מקדימות – טיפול ציפוי שיניים קריסטל יכול להתבצע לעיתים רק לאחר טיפולי שיניים וחניכיים מקדימים, מה שיכול לייקר את הטיפול.

  בנוסף נמליץ לכם לוודא כי המחיר שמוצע לכם כולל גם הדמיה של מספר האפשרויות למראה התוצאה הסופית, כדי שתבחרו מבין האופציות את המראה שאליו אתם מתחברים יותר מכל.

  ניתן לומר שטווח המחירים לציפוי קריסטל לשיניים נע בין 500 ל-1500 ש"ח לטיפול בשן בודדת.

  Latest posts by מערכת DentalGuide (see all)