בריאות השיניים צריכה להיות חשובה לנו בדיוק כמו בריאות שאר האיברים בגופנו. השיניים אמנם נראות חזקות ואיתנות אך למעשה הן יכולות גם להוות בעיה בריאותית גדולה הכרוכה בכאב וסבל רב. ישנן מספר דרכים שמאפשרות לנו לשמור על השיניים, החניכיים והפה כולו ויש להתמיד בכך על בסיס יום יומי. מעטים יודעים אך האוכל שאנו אוכלים והמשקאות שאנו שותים משפיעים גם כן על בריאות ומראה השיניים ולכן, יש להקפיד על צריכה נבונה של מאכלים ושתייה מסוכרת. כבר מגיל צעיר אנו שומעים כי סוכר יכול לגרום לחורים בשיניים אם האם ידעתם כי גם פעולה יום יומית כמו שתיית קפה יכול להשפיע על השיניים שלכם?

 

כיצד שתיית קפה משפיעה על השיניים?

ראשית כל חשוב לציין כי כשאנחנו מדברים על קפה – אנו מתייחסים לכל סוגי הקפה, כולל הקפה האיכותי שנמכר בקפסולות קפה. וודאי השאלה הראשונה שעולה בדעתכם היא האם שתיית קפה גורמת לשינוי השיניים? ועל כך נענה בחיוב : כן. שתייה מרובה וקבועה של קפה גורמת לשינוי בצבע השיניים. הסיבה לכך היא שבקפה יש גם מולקולות צבע והן נדבקות לאמייל ולעיתים גם חודרות אל השן וגורמות לה להחליף את צבעה הלבן והטבעי.

יחד עם זאת, ישנם מחקרים המעידים כי שתייה מבוקרת של קפה לא פוגעת בצבע השן ויתרה מכך, אף מגנה על השיניים מפני זיהומים. במידה ואתם שותים יותר מכוס קפה אחת או שתי כוסות ביום – רוב הסיכויים כי הקפה כן גורם לשיניים שלכן להצהיב אך חשוב להביט גם על הצד החיובי : הוא אינו פוגע בבריאותן ויתכן שגם יועיל.

 

כיצד ניתן לשמור על שיניים לבנות וחיוך יפה?

אחת הדרכים היא בהחלט להימנע משתיית משקאות ואכילת מאכלים שגורמים לשיניים לשנות את צבען אך מצד שני, כמעט בכל מאכל יש תוספות צבע שמשפיעות על השן. לכן, קרוב לוודאי שלא נפסיק לשתות קפה וניתן לשמור על צבען של השיניים בדרכים אחרות.

אחת הדרכים לשמירה על שניים לבנות היא הקפדה על צחצוח שיניים מדי בוקר וערב. רצוי לרכוש מברשת שיניים איכותית ולדאוג להחליפה מדי חודשיים או כאשר היא מתבלה. בנוסף לכך, הקפידו על צחצוח נכון של השיניים והשקיעו בכך מספר דקות. מעטים יודעים אך גם על הלשון שלנו מצטברים המון חיידקים וגם להם יש את היכולת לפגוע בצבע השיניים. כאשר אתם מצחצחים שיניים, נקו וצחצחו גם את הלשון. אחת לכמה חודשים רצוי להגיע לביקור אצל השיננית, היא מסוגלת להגיע גם לאזורים בהם המברשת לא זוכה לבקר.

אפשרות נוספת היא הלבנת שיניים. אופציה זו רלוונטית במידה וניסיתם את כל שאר הדרכים אך השיניים עדיין צהובות. ישנן כמה תכשירים להלבנת שיניים בבתי המרחקת, הם נחשבים לזולים יחסית. במידה וגם הם לא יעילים, תוכלו לפנות אל רופא השיניים ולעבור הלבנת שיניים אצלו.

Latest posts by מערכת DentalGuide (see all)