בריאות בכלל ובריאות הפה בפרט היא הגורם המשפיע ביותר על איכות החיים. התארכות משך החיים של תקופת הגיל השלישי גורמת לרבים הנמנים עם גילאים אלה להשקיע משאבים בשימור מצב השיניים, ככל שניתן, והמראה האסתטי שלהם. טכנולוגיות מתקדמות וניסיון מקצועי נצבר של רופאי שיניים מאפשר גם לבני הגיל השלישי ליהנות מרמה גבוהה של שימור השיניים, מתפקוד טוב של הפה והשיניים, לשמור על המראה אסתטי ובכך לשפר את איכות חייהם. למראה אסתטי בכלל ובגיל זה בפרט יש קשר גם לביטחון וגם לדימוי העצמי ולתחושת כבוד. אסור להזניח טיפול בשיניים בכל גיל, על אחת כמה וכמה בגיל השלישי, בו עלולה תחלואת שיניים להוות גורם סיכון.

 

טיפול מקצועי חיוני ונדרש

התרופפות השיניים ונשירתן, ההכרח לעקור חלק מהן ובמיוחד כאשר אדם מאבק את שיניו מחייב טיפול להתקנת מערכת שיניים תותבות, שלמות או חלקיות, עם שתלים או בלעדיהם. יש אנשים שמתפקדים מצוין עם שיניים תותבות, נהנים מיכולת דיבור ולעיסה, ממראה ומתחושה של שיניים טבעיות. על מנת ליהנות מכל אלה חשוב שהטיפול ייעשה על ידי רופא שיניים המאומן ומיומן במתן טיפולי שיניים בגיל השלישי

 

כל הפתרונות תחת קורת גג אחת

הפתרון המתאים ביותר לבני הגיל השלישי- ולמעשה לא רק להם- הוא ריכוז מכלול טיפולי השיניים תחת קורת גג פיזית וניהולית אחת. טיפול במקום כזה חוסך זמן וכסף, מאפשר שמירה על רצף טיפולי, הניתן על ידי אנשי מקצוע המכירים את "היסטוריית השיניים" של המטופלים ומקיימים מעקב רציף אחרי השינויים החלים בהן, מה שמאפשר טיפול ייעודי טוב.

 

טיפולי שיניים בבתי אבות ודיור מוגן

האפשרות ליהנות מטיפולי שיניים בבתי אבות ובבתי דיור מוגן מהווה חלק בלתי נפרד מהזכויות של קשישים והיא נותנת מענה לצורך טבעי ומתמשך. על מנת לוודא כי טיפולי שיניים מהווים, אכן, חלק מסל השירותים במקום, חשוב לדעת זאת מבעוד מועד. לא אחת הצורך בטיפול שיניים הוא דחוף ולכן לא ניתן להפריז בתיאור חשיבותן של נגישות וזמינות של שירותי טיפול שיניים לגיל השלישי.

חשוב לציין, כי בין אם טיפול שיניים מהווה חלק בלתי נפרד מסל השירותים שזכאי דייר בבית אבות או בדיור מוגן ליהנות ממנו- לא ניתן לוותר על שירות זה, כך שבמידה שטיפול שיניים אינו כלול, חשוב לבדוק האם יש מרפאת שיניים קרובה למקום שבו שוהה הקשיש, כך שבעת הצורך הוא יוכל לקבל טיפול בתוך זמן קצר.

Latest posts by מערכת DentalGuide (see all)