בשנים האחרונות, נושא השתלת השיניים נהפך פופולארי ומדובר והרבה אנשים בוחרים לבצע את התהליך. יחד עם זאת, יש לא מעט שאלות על אופן התהליך, תופעות, כיצד מבוצע והאם מתאים לכל אחד. עקבו אחרי המאמר שלנו ותוכלו להרחיב את הידיעות שלכם בנושא.

 

למה צריך בכלל השתלת שיניים?

אם יש לכם שיניים תותבות או חסרות לכם שיניים, השתלה היא כנראה הפתרון הטוב ביותר עבורכם. בפועל, דעו שבמידה וחסרות לכם כמה שיניים בפה, העומס אינו מתחלק בצורה שווה ומה שקורה הוא שמופעל לחץ על השיניים האחרות (הבריאות שלכן). העומס יכול לגרום גם לאיבוד השיניים הללו. במידה ואתם עם שיניים תותבות והן מציקות לכן ולא נוח או נעים איתן, גם כאן פתרון ההשתלה הוא מצוין עבורכם ויפתור את הבעיה של הנוחות, שכן השיניים המושתלות לא יתנדנדו בפה ויהיו קבועות. כיום, תודות לטכנולוגיה מתקדמת בתחום רפואת השיניים, בתחום של השתלות דנטליות, ניתן להעזר במכשירים כמו צנטריפוגות וזאת על מנת להפיק ממברנות פיברין מהמטופל עצמו, מה שבסופו של דבר, מסייע לריפוי מהיר יחסית של האזור בו הושתלו השתלים ואפילו תורם להפחתת הכאבים והנפיחות.

 

מאיזה גיל אפשר לבצע השתלת שיניים?

עקרונית מעל גיל 18. גם בקרב מבוגרים, אין שום בעיה לבצע השתלת שיניים. ישנם מבוגרים שהיו כל חייכם עם שיניים תותבות וכאשר בחרו לבצע השתלה דנטלית, הרי שזו שיפרה להם משמעותית את היכולת לאכול, לדבר ולחייך. למעשה, כל עוד בריאותכם הכללית טובה ואינכם סובלים מסוכרת או מעשנים כבדים, הרי שאתם יכולים לבצע השתלה.

 

מה זה שתל?

השתל הוא סוג של דיבל העשוי מחומר בשם "טיטניום" והוא זה שנתפס בעצם הלסת. אל אותו השתל או השתלים, מחוברים גם חלקים אחרים, המאפשרים לתפוס בהצלחה כתרים או תותבות.

 

איזה סוגי שתלים קיימים ומהו השתל הכי טוב?

שתלים לרוב מגיעים בצורת בורג או דיבל. בנוסף, יש גם שתלים בצורת דיסק או שתלים חובקים המיוצרים בהדפסה תלת ממדית ושתלי זיגומה (שתלים ארוכים). בחירת השתלים נעשית על פי סוג העצם ובהתאם למצב הרפואי של הפה. למעשה כאשר מדובר על שתלים, אין חשיבות לשם היצרן או למדינה בהם הם מיוצרים. מה שחשוב הוא שהשתלים יהיו עם אישור FDA אמריקאי ותקן CE אירופאי.

 

כמה זמן לוקח התהליך?

התקנת שתל בדרך כלל תלויה בסוג העצם ויכולה להיות 15 דקות עד שעה. למעשה, בגלל שיש דברים נוספים בתהליך כמו בניית השיקום הסופי מעל השתל, הדבר יכול להסתכם בכמה שעות או כמה חודשים. שתלים יכולים לשרוד 5 שנים או אפילו 20 שנים ואין צורך להחליף אותם.

 

כמה עולה השתלת שיניים?

יש לבדוק את העלות אצל מספר רופאים שונים. שימו לב, לבדוק זאת, אך ורק אצל רופאים המתמחים בהשתלות שיניים. לא מומלץ בכלל לבצע השתלה אצל רופא שאין לו ניסיון בתחום. העלות יכולה להסתכם בכמה אלפים עד עשרות אלפים, תלוי במספר השתלים ובפרמטרים נוספים.

Latest posts by מערכת DentalGuide (see all)