תאריך עדכון אחרון:

 

גשר בשיניים הפך בעשורים האחרונים להיות נפוץ יותר ויותר בקרב צעירים ומבוגרים ברחבי העולם וכיום הוא הפתרון האידאלי לבעיות אורתודנטיה אשר מצריכות קירוב והשלמה של שיניים חסרות בחלל הפה. כיום מרבית המרפאות בישראל מאפשרות לכם לקבל טיפול במידה ויש לכם חיסרון בשיניים. הטיפול מתבצע על ידי רופא מוסמך – בעבר היה קשה מאוד למצוא מרפאות אשר יתנו מענה בתחום זה, אך כיום מדובר בדבר שכיח במיוחד. ההליך אומנם נראה פשוט, אך מחייב אתכם לפעול בשיקול דעת ולקבל על עצמכם בחירות רבות שחלקן עשויות להתברר כקריטיות במיוחד.

 

גשר בשיניים – אילו סוגים קיימים?

לאחר שהחלטתם ביחד עם רופא השיניים כי הגיע הזמן לבצע טיפול יישור שיניים, השלב הבא יצריך מכם לקבל החלטה לא פשוטה – איזה סוג גשר מומלץ לשים והאם יש הבדל מהותי בין הסוגים השונים שקיימים? כמובן שאת ההחלטה החשובה יש לבצע בהתייעצות והכוונה של רופא שיניים אשר מתמחה בהתקנה והרכבה של גשרים לשיניים.

הסוג הנפוץ ביותר הוא גשר בשיניים העשוי מתכת. היתרון הגדול של סוג זה טמון דווקא בשיטה שבה מתקינים את הגשר – הוא דורש פחות שיוף של השיניים ובכך בעצם הסיכון שיגרם נזק עתידי הופך להיות קלוש. כמו כן גשר מסוג זה הוא חזק מאד, ולכן הוא כמעט ולא נשבר – דבר שגורם למרבית מרפאות השיניים לבחור בו. בנוסף, ישנו גשר העשוי פלסטיק ומורכב על השיניים כמו פלטה. לרוב מעדיפים במרפאות השיינים להשתמש בגשר מסוג זה כהשלמה לגשר המתכתי, עקב העמידות הנמוכה יחסית של גשר הפלסטיק לעומת גשר המתכת.

 

גשר בשיניים – משך זמן הטיפול והשיקום

רופאי שיניים רבים מעדיפים שלא להיכנס לחישובים ותקופות זמן ספציפיות שטיפול מן הסוג הזה אמור לקחת. במרבית המקרים טיפול גשר בשיניים אמור לקחת בין שנה עד שלוש שנים – כאשר רק במקרים חריגים הוא עובר את משך הזמן הזה. קשה מאוד להיכנס להערכת זמן מדויקת בעיקר בגלל שקצב הטיפול איננו ידוע בוודאות, ומשתנה ממטופל למטופל וממבנה לסת אחד לאחר.

ההחלמה מהטיפול אמורה לארוך מספר ימים בלבד, כאשר ביום הראשון תרגישו חוסר נוחות ולחץ על השיניים. עם הזמן הלחץ וחוסר הנוחות נעלמים, וכך גם התחושה שבה להיות רגילה. ברוב המקרים לא מופיעות תופעות לוואי מיוחדות, אך בחלק מהמקרים ניתן להבחין בנפיחות של החניכיים ולעיתים אף בדימומים שנובעים גם הם מהטיפול – כמובן שגם פה מדובר בתופעות לוואי אשר נעלמות תוך זמן קצר ואינן פרמננטיות.

רוצים לדעת היכן הכי משתלם לעשות גשר בשיניים? ניתן למלא את הטופס באתר ולקבל הצעות והשוואת מחירים.