מי לא רוצה ליהנות מחיוך מיליון דולר, חיוך הוליוודי כמו של הכוכבות עם שיניים צחורות, ישרות ויפות שעושות חשק לחייך כל הזמן? היום קיימות טכניקות דנטליות רבות ליישור השיניים, להלבנתן, לביצוע השתלות והסרת כתמים להשגת חיוך מושך. הטיפולים האסתטיים מתבצעים על ידי רופאי שיניים הבקיאים בתחום האוחזים בידע הדרוש לביצוע הטיפולים או על ידי מומחים לשיקום הפה, תלוי בסוג הטיפול. לפניכם מספר טיפולים מובילים להשגת חיוך מנצח.

 

הלבנות שיניים

שיניים לבנות הן משאת נפשם של אנשים רבים, אבל לעיתים הגוון המתקבל תלוי בפרמטרים שונים כמו גנטיקה והיגיינה. רופא שיניים המבצע הלבנות יוכל לייעץ בנושא ולעדכן בתוצאה הצפויה. אילו שיטות פופולאריות לצורך הלבנה? ישנה שיטה של הלבנה בלייזר בה אנרגיית האור למעשה מלבינה את השן. קיימת שיטה ביתית בהנחיית הרופא המטפל במסגרתה המטופל מקבל סד לשיניים המכיל חומר הלבנה אותו הוא מרכיב על השן למשך מספר שבועות.
קיימות גם משחות שיניים להלבנה אך יש להיזהר בשימושן, כי הן עלולות לגרום נזקים לשיניים בשימוש לא נכון.

 

ציפויי שיניים

ציפויי חרסינה הפכו בשנים האחרונות לכוכבות בכך שהן מתגברות על כתמים וגוונים בשיניים שלא ניתנים להסיר בהלבנה וגם תורמות ליישור השיניים ולמראה האטרקטיבי הכללי. הציפוי הוא דק מאוד ולרוב מבוצע בהתאמה אישית לגודל השיניים ולמבנה הפה. כלומר, הרופא מבצע מדידות, שולח למעבדה ולאחר מכן משחיז את השן בעדינות כך שעם הציפוי השן תקבל מראה טבעי ויפה. הפעולה משתנה בהתאם למספר הציפויים, סוג הציפויים ומצב השיניים. אם לשיניים יש סדקים וכדומה, לעיתים יהיה צורך בפעולות מקדימות לתיקון השן כך שהציפוי ייראה טוב יותר. באמצעות הציפוי אפשר להשיג גוון יפה של השן ולהסתיר פגמים רבים. היתרונות של טיפול זה הם רבים, כיוון שהוא מבוצע בהתאמה אישית ולכן משתלב באופן הרמוני עם החניכיים.

 

יישור שיניים

שיניים עקומות עשויות לפגוע בחיוך, כמובן שתלוי בחומרת המצב. מבוגרים שלא ביצעו טיפולי אורתודנטיה בגיל צעיר, עשויים לסבול בהמשך מהעוקם. אך כיום ניתן לבצע יישור שיניים גם בגילאים מאוחרים, גם אם שן של מבוגר היא לא שן של ילד ויש להשקיע יותר משאבים ביישור השיניים. במקרים של מרווחים בין השיניים, ניתן לצמצם את הרווח באמצעות שתלים מסוימים ובכל מקרה, קיימים סדים אסתטיים ושקופים לביצוע היישור מגשרים המודבקים בצד האחורי של השן ועד סדים שקופים או סדים בגוונים התואמים לשיניים.

 

השתלת שיניים

עם השנים, השיניים סובלות מדלקות שונות, ריקבון ופגיעות שגורמות לשיניים להתפורר, להישבר ובסופו של דבר, מטופלים רבים מוצאים את עצמם עם פחות שיניים. מצב שפוגע משמעותית בביטחון העצמי ובוודאי שבחיוך.
מדינת ישראל נחשבת למעצמה של השתלות שיניים ויש הרבה רופאי שיניים שמבצעים השתלות שיניים מסוגים שונים, תלוי במצב החניכיים, התקציב של המטופל ומורכבות התהליך. כיום קיימים גם שתלים בהתאמה אישית ושתלים קצרים שמתאימים לאנשים עם בעיות עצם שונות. השתלת שיניים אפשרית במקרים מסוימים גם ביום אחד ועם מספר מינימלי של שתלים.

אך חשוב מאוד לבצע אבחון מעמיק והתאמת השתל אצל הרופא ולא לחסוך בשתלים או בזמן כיוון שהשתל נתון לכוחות הלעיסה ושתל לא איכותי או שבוצע לא כשורה, עשוי להישבר במהירות בעת הלעיסה או עם הזמן. חשוב גם לבצע את התהליך הכולל של שיקום הפה. כלומר, להוסיף כתרים לשיניים, כיוון שהכתרים מגנים למעשה על השתלים. נקודה חשובה נוספת להצלחת התהליך היא שמירה על היגיינה לאחר טיפולי השתלה, בין אם בשימוש נכון בחוט דנטלי או בצחצוח כדי למנוע משאריות אוכל להיקלע בין השתלים ולמנוע היווצרות של דלקות.

תנו לעצמכם סיבה לחייך. עברו את הטיפולים הדרושים לטיפול בשיניים כדי שתוכלו לחייך עם שיניים יפות בתפקוד גבוה.

Latest posts by מערכת DentalGuide (see all)