תאריך עדכון אחרון:

 

בשנים האחרונות ניתן לראות כי בתחום טיפולי השיניים רבים הם אלה הפונים לפתרון של כתר חרסינה. נשאלת אם כל השאלה, מדוע?

כולם יסכימו כי שיניים הן אחד מהסממנים החיצוניים הבולטים והמרכזיים ביותר בחזותו של אדם וכמו כן גם כי דרכם ניתן ללמוד רבות בין היתר על הבריאות והטיפוח שלנו במקביל.

מלבד השמירה היומיומית הנדרשת על השיניים מפני נזקים וסיבוכים אפשריים יש גם לבצע פעולות תחזוקה מדי כמה זמן שמטרתן לתחזק את מצב הפה באופן מתמשך.

כמו כן, אם נגרמת פגיעה לשיניים מאי אלו סיבות, חשוב לדאוג לטיפול מידי, אך תוך שמירה על איכות, מקצועיות ויעילות.

 

 

כתר חרסינה – הדור החדש של רפואת השיניים

אי אפשר להתכחש לעובדה שהטכנולוגיות החדשות והשינויים בתחום רפואת השיניים, גרמו ללא מעט אנשים בעולם לפנות לטיפולי שיניים אסתטיים, במטרה להשיג את החיוך המושלם שכולנו חולמים עליו. טיפולים קוסמטיים שונים המאפשרים תיקון פגמים בחיוך או שיפור מראה השיניים, הפכו את עולם טיפולי השיניים לפופולרי ברחבי העולם.

כתרים לשיניים הוא אחד הפתרונות המאפשרים לתקן פגמים חיצוניים בשיניים פגומות. כתר החרסינה נחשב לאחד מהנפוצים לשימוש בארץ ועולם כולו, שכן הוא לא רק מאפשר לשפר את המראה החיצוני באופן משמעותי, אלא משמש לשפר את התפקוד באמצעות חיזוק השן. מהו כתר חרסינה? למה משמש כתר חרסינה? מתי נדרשת החלפת כתר חרסינה, וכמה זה באמת עולה? כל התשובות על כתר חרסינה ועולם רפואת השיניים האסתטי, במדריך הבא.

 

 

כתר חרסינה

 

למראה טבעי ואסתטי: מהו כתר חרסינה?

בעולם שבו לא כולם נולדו עם חיוך מושלם וצחור, אך כולנו חושקים בכך – רפואת השיניים נולדה מחדש, ומגיעה כדי להעניק את הפתרונות המתאימים ביותר.

לפני שנצלול לעומקים ונבין מהו כתר חרסינה, כדאי להבין מהו בכלל כתר. כתר הוא מעין מעטפת שעוטפת את השן, במטרה להעניק לה מראה אסתטי, צחור ונקי במקביל לחיזוק השן. הכתר משפר את תפקוד השן באמצעות דימוי של מבנה השן, כך שהאדם שעובר את הטיפול יכול להמשיך לתפקד כרגיל וללא הפרעות.

כתר חרסינה הוא הכתר שנמצא בשימוש הרחב ביותר בעולם רפואת השיניים, שכן ישנם סוגים שונים של כתרים, אך רובם ככולם עשויים מחרסינה. החרסינה כחומר המיועד להימצא בתוך חלל הפה, מאפשר שמירה על תפקוד אופטימלי תוך הימנעות מהחלדה, חמצון או רטיבות של החומר. בעבר, היה שימוש רחב ונפוץ בכתרי מתכת. אך לאור הבעיות שהביאו עמם, החלו לייצר ולהשתמש בעיקר בכתרי חרסינה, כתר חרסינה מאוחה לזירקוניה או כתר העשוי מזירקוניה בלבד. כתרים מהסוג הזה יכולים ויועדים להישאר בחלל הפה תקופה ממושכת, מבלי להיפגע או לגרום לנזקים רפואיים וקוסמטיים.

כתר חרסינה על צורותיו השונות והחומרים השונים ממנו הוא מיוצר, הוא הכתר שבו רופאי השיניים עושים את השימוש הרב ביותר. הסיבה לכך טמונה בעובדה שמדובר בחומר גלם איכותי, המאפשר תוצאה אופטימלית וללא נזקים עתידיים צפויים, לפחות לא בשנים הראשונות שלאחר הטיפול.

 


  השוו הצעות מחיר ממרפאות השיניים המומלצות ביותר בישראל, ללא התחייבות וחסכו זמן וכסף!

  שם:
  יישוב מגורים:
  טלפון:
  הערות:

   

  מתי מומלץ לעשות כתר חרסינה בשיניים?

  ככלל, כתר חרסינה מומלץ כאשר ישנו הרס של השן מסיבות שונות: בעיות בתפקוד המלא של השן, צורך בשיפור מראה השן מבחינה אסתטית, שבר מוחלט או חלקי של השן המצריך יצירת שן מלאכותית, כיסוי שן שנהרסה בעקבות טראומה או נפילה באופן בלתי הפיך ועוד.

  השימוש בכתר מאפשר את שיקומו של הפה באופן טבעי, ובנוסף מדובר בפתרון המתאפשר מיידית וללא צורך בטיפול או כתר זמני.

  במקרה של שיקום שיניים, מדובר לרוב בשיניים שנחלשו. הסיבות הנפוצות לכך הן שחיקת שיניים חוזרת ונשנית שהרסה לבסוף את מבנה השן, ושיניים שנחלשו או נהרסו לחלוטין כתוצאה מעששת.

  מקרים נפוצים נוספים הקשורים לשינוי או עיצוב הצורה או מנח השיניים, נדרשים כאשר ישנה נסיגת חניכיים משמעותית, צמיחה לא נכונה של אחת השיניים או יותר (המפריעה לתפקוד) או שן שנשברה ודורשת שיקום במראה טבעי.

   

  איך מבצעים התקנת כתר חרסינה?

  התהליך אינו מורכב ואינו דורש הכנה מוקדמת של המטופל. תהליך התקנת כתר חרסינה אורך לרוב בין טיפול אחד לשני טיפולים, בהתאם להנחיות רופא השיניים המטפל.

  בשלב הראשון, יותאם מבנה השן למבנה הכתר שיונח על גביה. השלב השני, רופא השיניים ישחיז את השן ויכין אותה לקבלת מיטבית של הכתר. השחזת השן צריכה ולמעשה חייבת להתבצע באופן מדויק ויסודי, במטרה להימנע מפגיעה בשן וכן להבטיח מבנה מותאם לכתר העתידי שיונח על גביה וכדי להבטיח מראה אסתטי וטבעי ככל האפשר.

  בשלב השלישי, יבצע הרופא מדידה של שתי הלסתות כולל השן המושחזת. לרוב, בוחרים רופאי השיניים להשתמש בחומר עשוי סיליקון שמאפשר לדייק את המבנה באופן מקסימלי. המדידות הללו יתורגמו מאחורי הקלעים במרפאת השיניים לתבנית גבס, על ידי טכנאי שיניים במרפאה.

  השלב הבא והאחרון הינו יצירת הכתר הסופי והמוגמר, שיודבק לבסוף על השן.

   

  יתרונות של כתר חרסינה

  ✔️ יתרון תפקודי – אחד היתרונות המובהקים של כתר החרסינה הינו היתרון התפקודי. כתר חרסינה ללא מתכת מאפשר תפקוד מיטבי, מהסיבה הפשוטה שהוא מיוצר ללא מתכת. המתכת מזיקה לחלל הפה, משום שהיא צוברת חלודה, רגישה לחמצון ומגיבה לרטיבות המצויה בפה בטבעיות. באמצעות ההימנעות משימוש בכתר חרסינה על מתכת והבחירה בחרסינה במקום, השן עמידה, חזקה ובעלת סיכוי נמוך לדלקות.

  ✔️ יתרון אסתטי – מבחינה קוסמטית, כתר החרסינה בעל יתרון משמעותי על פני כתרים המיוצרים מחומרים אחרים. הסיבה לכך היא שניתן להתאים את הכתר לצבע השן ולגוון המדויק שלה, כך שמתקבל צבע טבעי. לרוב, כמעט ולא ניתן להבחין בכתרי חרסינה שהונחו על גבי השן.

  ✔️ בריאות החניכיים – משום שכתרי החרסינה מאפשרים מעבר אור טבעי אל החניכיים, בריאות ותקינות החניכיים מתאפשרת לחלוטין. החניכיים מסביב לכתרים הללו נשארים טבעיים לגמרי, משום שהחומר זהו חומר שלא גורם להצטברות חיידקים ואינו מגרה את החניכיים סביב הכתר.

  ✔️ אלרגיה למתכת – משום שכתר החרסינה הינו ללא מתכת, הוא מאפשר טיפול במטופלים שאלרגיים למתכות וכך מתאפשרת אלטרנטיבה טיפולית נוחה ומותאמת עבורם.

   

  חסרונות של כתר חרסינה

  X מחיר הכתר – כתר חרסינה עשוי להיות יקר, שכן החומר אינו זול.

  X נדרשת מיומנות רפואית רבה – כתר חרסינה נדרש להיות מדויק, הן בתהליך לקיחת המידות ויצירת המבנה והן בתהליך הנחת כתר החרסינה. ניתן להפוך את החסרון הזה ליתרון, כאשר בוחרים ברופא מיומן, מקצועי ומנוסה שיבצע את ההתקנה בצורה הטובה ביותר.

  X תיקון והחלפה – במקרה שבו כתר חרסינה נשבר, האפשרות הינה החלפה של הכתר במלואו או לבצע כתר חדש.

   

  כתרים לשיניים - חרסינה

  כתרי חרסינה

   

  כמה עולה כתר חרסינה? מחירים:

  מחיר כתר חרסינה לשיניים משתנה בין מרפאות השיניים השונות. מספר פרמטרים משפיעים על השוני במחיר, כאשר ביניהם יש לקחת בחשבון את מספר השיניים שבהן נדרש המטופל לעבור את ההליך, מצב השיניים, סוג הכתר הנדרש, מספר הטיפולים שידרשו כדי להשלים את ההתקנה מתחילתה ועד סופה, בדיקות נוספות ונלוות הנדרשות לצורך ביצוע הטיפול.

  פרמטרים נוספים המשפיעים הינם מרפאת השיניים וכן מידת המומחיות והניסיון של רופא השיניים שיבצע את טיפול השיניים.

  מחירו של כתר חרסינה אינו זול, וזאת לאור מחירו של החרסינה עצמה שאינו זול. עם זאת, השימוש בחומר מבטיח תחזוקה מינימלית של הכתר ועמידות גבוהה במיוחד של החומר.

  טווח מחירים של כתר חרסינה משתנה בין המרפאות השונות ובין החומרים השונים. כך לדוגמא, במרפאות השונות כתר חרסינה טהור עשוי לעלות 3,500 ₪ ועד כ-5,000 ₪, כאשר התוצאות נשמרות לזמן ממושך.

  המחירים משתנים בין כתר חרסינה בשן קדמית לבין כתר חרסינה בשן אחורית, לאור הצורך בדיוק ושמירה על אסתטיות רבה יותר בתהליך התאמת החרסינה ליתר השיניים. כדאי לדעת גם שחלק מקופות החולים או חברות הביטוח הפרטיות, משתתפות בתשלום עבור הטיפול ומעניקות סבסוד חלקי או מלא, זאת בהתאם לסוג הביטוח ותנאי הפוליסה.