המראה של הפה והשיניים משפיע מאד על המראה הכללי של הפנים והראש ולכן גם יש לו השפעה גדולה מאד על המראה הכללי של אותו אדם. לא בכדי אנשים רבים משקיעים לא מעט זמן וכסף בטיפולים שונים הקשורים בתחום של אסתטיקת הפה ומעוניינים לשפר כמה שרק אפשר את המראה של חלל הפה והשיניים. טיפולים אלה קשורים לכמה התמחויות בעולם רפואת השיניים – רפואה קלאסית (הנוגעת לבריאות השיניים והחניכיים), אורתודנטיה (הקשורה בנושא של יישור שיניים, העמדתן בשורה אחת ישרה כאשר כל שן נמצאת במקומה) והתחום של אסתטיקה הקשור בפעולות נלוות כמו הלבנת שיניים.

חשוב מאד לדעת שעל מנת לשפר באופן משמעותי את המראה של הפה, השיניים והלסת חייבים הטיפולים להיות מותאמים באופן אישי לכל מטופל ומטופל. טיפולים המתאימים לאדם זה או אחר לא יתאימו למישהו אחר בעל נתוני פה אחרים לחלוטין. חשוב מאד לבחון את כל האפשרויות המתאימות ולהבין עד תום את ההשפעות שלהן לטווח ארוך (במידה וקיימות). בנוסף, חשוב מאד לדעת כבר מהתחלה את העלות של כלל הטיפולים מפני שברוב המקרים מדובר בטיפולים יקרים והמחיר חייב להיות אחד מהפרמטרים שיילקחו בחשבון לקראת ההחלטה הסופית.

 

שיפור אסתטיקת הפה

בין הטיפולים הפופולריים ניתן למנות כאמור יישור שיניים, ציפוי שיניים בחרסינה והלבנה שלהן. הטיפולים מתאימים למצב שבו אין השיניים לבנות לגמרי (מתוך סיבות רבות) אך אין ספק שפה מלא בשיניים לבנות ייתן את המראה המושלם ביותר. השיניים חשופות ותמיד רואים אותן – בעת דיבור או צחוק ולכן למראה שלהן כלפי חוץ יש השפעה על התחושה שמשרה אותו אדם שהשיניים שלו אינן לבנות לגמרי. ניתן להלבין את השיניים במגוון שיטות, כמו כאמור לצפות אותן או באמצעות שימוש בחומרים החודרים אל השן וצובעים אותה בלבן לטווח ארוך.

בשנים האחרונות הופכים טיפולי האורתודנטיה לנפוצים יותר ויותר. גם אנשים מבוגרים מחליטים להעניק לעצמם את המתנה של שיניים ישרות ומראה מלא ובריא של הפה ומעדיפים להקריב מספר חודשים (ולעיתים אפילו יותר משנה) של נשיאת מכשור רפואי מכויל על מנת להעמיד את השיניים במקומן. שילוב של טיפול אורתודנטי עם הלבנת שיניים יבטיח לכל מטופל או מטופלת פה מלא בשיניים לבנות, חזקות, אמידות ובריאות.

גם בתחום זה יש שינויים, חידושים והתפתחויות כל הזמן ולכן טיפולים המוכרים כיום ייתכן ויעברו תמורות כלשהן עם הזמן. חשוב להתעדכן בשיטות שמתפתחות כל הזמן וכך לבחור את מה שמתאים למטרות שכל אחד מציב לעצמו. בחירה בטיפולים הנכונים תביא להשגת המטרות והגעה למראה שבו מעוניין המטופל. חשוב להתייעץ עם אנשי מקצוע ולקבל מהם את חוות הדעת המקצועיות שלהם, ההמלצות שלהם ומה לדעתם הכי כדאי לעשות בכל זמן ובכל מצב. עם מעט סבלנות יושג המראה המושלם לפה ולשיניים.

Latest posts by מערכת DentalGuide (see all)