חוסר בשיניים יכול לפגוע רבות במראה האסתטי של כל  אחד, אך לא רק. חוסר בשיניים יכלו לפגוע גם בדיבור, בחוויית הלעיסה ובכלל לגרום לאי נוחות. אובדן שיניים יכול להיגרם ממספק סיבות עיקריות: בשל בעיות גנטיות, הזנחה של השיניים, זיהומים שונים, דלקות ומחלות חניכיים, פציעות, נפילות, תאונות ועוד מקרים שונים. בשל הקושי של הלוקים בחוסר שיניים לתפקד ביום יום, ניתן למצוא מגוון טיפולים אצל רופאי שיניים הפזורים ברחבי הארץ ומעניקים השתלות שיניים על ידי שיטות שונות.

תחום השתלות שיניים הולך ומתפתח בקצב מסחרר, מה שמאפשר לכל אחד ליהנות משיניים מלאות ויפות על ידי טיפולים קצרים יחסית שיאפשרו לכם לשוב לשגרה במהירות רבה. אך כפי שידוע לכם, יש לא מעט סוגי שתלים דנטליים ולכל אחד יש אופי ייחודי משלו המאפשר לכם להתאים אותו בקפידה לסוג השיניים שברשותכם, אך כמובן על פי המלצת רופא השיניים .

דקה לפני שנגשים לבצע השתלות שיניים, כדאי להכיר את סוגי שתלים הדנטאליים הקיימים בשוק:

ראשית, נציין כי השתלות שיניים הם למעשה תחליף מלאכותי לשיניים חסרות בחלל הפה. את השתלים הדנטליים מחדירים במקום בו השן חסרה אל תוך עצם הלסת ולאחר מכן בונים עליהם אחד מהאלמנטים הבאים: כתרים, גשרים או תותבות נשלפות. אם כך, השתלים נועדו להחליף את שורש השן ולספק לאנשים שיניים חזקות ויציבות לאורך שנים רבות.

 

המכנה המשותף לכל השתלים הדנטליים

רוב סוגי השתלים המוצעים בשוק הינם זהים מבחינה חיצונית, אך המכנה המשותף לכולם הוא- יכולת ההברגה שלהם אל תוך הלסת ועמידותם לאורך שנים רבות. אך כמובן שיש הבדלים נוספים גם בסוג החומרים מהם עשוי השתל עצמו. ההבדלים הם: בקרת האיכות ותו התקן שקיבלו השתלים, גודל השתל הרצוי, עיצוב השן, צורת ההתאמה של משטח השתל לחלקי השיקום והחומר ממנו עשוי השתל ועוד מגוון הבדלים אחרים, כאשר המטרה היא לאפשר לאנשים לקבל שיניים טבעיות וחזקות שישרתו אותם בנאמנות שנים רבות.

שיניים

סוגי השתלות השיניים הפופולריות בשוק הן:

  1. שתלי צילינדר או קונוס – מגיע עם בורג.
  2. שתלי בלייד (בצורת להב)
  3. שתלי דיסק – בעל מראה שטוח.
  4. שתלי הרמת סינוס.
  5. שתלי מיני (MINI).

לכל אחד מהשתלים הללו יש יתרונות וחסרונות ולא תמיד הוא מתאים לכל מטופל. לכן, טרם ביצוע השתלות שיניים, חשוב להכיר את הסוגים השונים בשוק מבחינת עלויות וכו', אך מה שלא פחות חשוב הוא לגשת לרופא שיניים המתמחה בתחום שתלים דנטליים ולבצע בדיקות מקיפול ובסופן התאמה מלאה של סוג הטיפול על פי אופי המטופל, הן מבחינה תקציבית והן מבחינת השיטה המתאימה ביותר למבנה פיו. בכל מקרה, חשוב לבצע גם סקר שוק בין כמה רופאי שיניים ולבחון היטב את העלויות ואת שיטות הטיפול.

Latest posts by מערכת DentalGuide (see all)