ציפוי למינייט לשיניים – מידע, המלצות, קליניקות והשוואת מחירים בדנטלגייד

בכל פעם שאתם נתקלים באדם עם שיניים מושלמות על המסך, למשל כוכב קולנוע או דוגמנית על, דעו לכם כי ככל הנראה הוא עבר טיפול ציפוי למינייט בשיניים. מדובר בסוג טיפול פופולארי ביותר, כזה שגם אתם תוכלו לעבור במרפאת השיניים הקרובה למקום מגוריכם.

מהו ציפוי למינייט לשיניים,  מתי צריך ציפוי למינייט לשיניים, איך עובד ציפוי למינייט, כמה הדבר עולה ומהם הדגשים שחשוב להקפיד עליהם לפני ואחרי הטיפול? על כל השאלות הללו ועוד רבות נוספות, תקבלו תשובות מייד.

 

 

ציפוי למינייט

ציפוי למינייט לשיניים – התמונה להמחשה

 


  השוו הצעות מחיר ממרפאות השיניים המומלצות ביותר בישראל, ללא התחייבות וחסכו זמן וכסף!

  שם:
  יישוב מגורים:
  טלפון:
  הערות:

   

  מה זה בעצם ציפוי למינייט ולמי הדבר מתאים?

  למינייט הינו שם כינוי למוצר מסחרי שכולל שימוש בפיסות חרסינה משודרגות בעובי של 0.2 עד 0.5 מ"מ בלבד, שמצפות את השיניים ומביאות אותן לכדי המראה הרצוי. ציפויי הלמינייט למעשה נועדו לשנות את מראה השיניים על ידי חיפוי והסתרת פגמים. ציפוי למינייט הוא למעשה שיטה אחת מני רבות לטיפולי ציפוי לשיניים.

  זה נכון שישנם פגמים אשר אפשר לתקן באמצעות טיפולים דנטליים, אך לא לכולם הדבר מתאים מבחינה זמן וטירחה, מה גם שכאשר מדובר על תיקון פגמים קלים בשיניים, ציפוי לימינייט מספק תוצאות מושלמות מבחינה אסתטית.

  אז למי מתאים ציפוי למינייט בשיניים? ובכן, לכל אחד או אחת מכם, שכן נדירים האנשים אשר נולדים עם שיניים מושלמות בפה. זהו פתרון מצויין כאשר מעוניינים בשיניים לבנות ובוהקות במיוחד ולא מוכנים להתפשר על טיפול הלבנת השיניים רגיל, שלא תמיד מצליח להשיג את התוצאות המצופות.

  בנוסף, ציפוי למינייט מהווה פתרון יעיל מאוד לטיפול במקרים קלים יחסית של שיניים עקומות או מחוספסות, לסגירת רווחים קלים בין השיניים (במיוחד אלו הקדמיות שבולטות לעין) ולהסתרת שורשי שן גלויים בעקבות נסיגת חניכיים. כמובן שציפוי זה לא מהווה תחליף לטיפול יסודי של יישור השיניים במקרה וקיים הצורך.

   

  במה עדיף ציפוי למינייט על סוגי ציפויים אחרים?

  אם שאלתם את עצמכם כמה זמן מחזיק ציפוי למינייט לעומת סוגי ציפויים אחרים, דעו לכם כי אתם צפויים ליהנות מתוצאות הפרוצדורה לפרק זמן ארוך במיוחד של בין 7 שנים ל- 20 שנים, מבלי שהציפוי ישבר, ייסדק או ישנה את צבעו. אין מה להשוות זאת לציפויי חרסינה רגילים שמחזיקים מעמד כ- 10 שנים, במקרה הטוב.

  אם אתם מוטרדים גם לגבי השאלה האם מבצעים ציפוי למינייט – עם השחזת השיניים או ללא? דעו לכם כי לעומת שיטות אחרות לציפוי שיניים, בפרוצדורה זו מדובר בתהליך השחזה מינימאלי של חומר השן ולכן מדובר בשיטה מומלצת ביותר. תהליך ההשחזה הינו הכרחי על מנת לחספס את פני השטח של השן ולהגדיל את שטח המגע בינה לבין הציפוי. הדבר מאפשר הדבקה חזקה יותר.

  עוד יתרון מרכזי של ציפוי למינייט לשיניים הוא משך זמן הטיפול, אשר נמשך בין מפגש אחד בלבד לשלושה לכל היותר. הסיבה למשך הזמן הקצר לעומת שיטות אחרות היא קלות היישום של סוג ציפוי זה.

   

  אפשרות לציפוי למינייט – גם במקרה של כתרים וגשרים

  בוודאי תשמחו לדעת כי טיפולי שיניים לשיפור מראה הפה באמצעות ציפוי בלמינייט, אפשריים בימינו גם למי מכם שהינו בעל כתר או גשר בשיניים הטוחנות.

  אם עד לא מזמן, ציפויי הלמינייט לא היו יכולים לעבור הדבקה מספיק חזקה על גבי כתרים וגשרים, מה שגרם לצורך ליישם את הציפוי רק בשיניים שסביבם ולהתאים אותו לכתרים מבחינת צבע וצורה, או לחלופין, בהכרח להסיר את הכתרים או הגשרים ולהחליפם באחרים, מה שהפך את הפרוצדורה להרבה יותר מורכבת ואף העלה את מחירה משמעותית.

  הרי שכיום ציפוי למינייט על כתר או גשר קיים מתאפשר בצורה קלה ונוחה בדיוק כמו על שן רגילה ולכן מהווה פתרון מצויין גם למי שבפיו שיחזורים קיימים.

   

  טווחי המחירים של ציפוי למינייט

  אתם בטח כבר רוצים לדעת כמה עולה תהליך ציפוי למינייט בשיניים. להלן מחירון ממוצע:

   

  ציפוי למינייט לשיניים מחירמחיר ממוצע בקליניקות נבחרות
  מחיר ציפוי למינייט
  עבור שן בודדת
  3,700 - 1,900 ₪
  מחיר ציפוי למינייט
  6 עד 8 שיניים
  25,000 - 12,000 ₪
  מחיר ציפוי למינייט
  לכל השיניים
  60,000 - 35,000 ₪

   

  כמו שניתן לראות, עלות ההליך לציפוי למינייט בשיניים הינה יקרה משמעותית משיטות ציפויי אחרות, ציפוי קומפוזיט למשל, אך בהתחשב בעובדה שמדובר בתוצאות שאמורות להחזיק לתקופה ארוכה בהרבה וללא צרכי תחזוקה כלשהם, הרי שמדובר בעסקה משתלמת שבהחלט שווה את הכסף שלכם.

   

  ציפוי למינייט – חשיבות בחירת המרפאה והרופא המבצע

  בבואכם להתקשר עם מרפאה אשר מציעה טיפול ציפוי שיניים למינייט, חשוב מאוד כי תבצעו סקר שוק מעמיק ותבחרו בכזאת בעלת מוניטין ואשר ידועה במקצועיות הרופאים המבצעים שלה. עליכם לקחת בחשבון כי רק יישום מקצועי של הציפוי אכן יספק לכם תוצאות מושלמות אשר יחזיקו לשנים ארוכות. מקצועיות המרפאה אמורה להתבטא עוד בהליכים המקדימים של הפרוצדורה ולכלול את הפעולות הבאות:

  ✔️ הרופא המבצע אמור לוודא כי אין מחלת חניכיים פעילה ובמידה וכן, לטפל בה לפני ההדבקה של הציפוי.

  ✔️ כנ"ל לגבי תהליכים דלקתיים של השיניים ומוקדי עששת.

  ✔️ על מנת שאכן תצאו מרוצים מהטיפול, עליכם להתקשר עם מרפאה אשר מציעה אמצעים דיגיטליים מתקדמים לצרכי צילום השיניים, חלל הפה וביצוע הדמיות של התוצאה הסופית לשביעות רצונכם המלאה. עליכם לזכור כי פעולת ההדבקה של ציפוי למינייט אינה ברת שינוי ביתר קלות ולכן עליכם להרגיש בנוח עם התוצאה הסופית, שאמורה להתאים למבנה וצבע הפנים שלכם ולא להיות "מוגזמת" מדי. רופא מקצועי ידע להשיג זאת עבורכם.

  ✔️השחזה מיקרוסקופית – ככל שהשיניים יושחזו פחות כך הן יישמרו טוב יותר לאורך זמן. מרפאות מתקדמות מבצעות את ההשחזה מתחת למיקרוסקופ טיפולי מיוחד, שעוזר בצמצום כמות החומר שמוסרת מהשיניים.

   

  מבחינת צרכי התחזוקה של ציפוי הלמינייט לאחר סיום הטיפול, הם כמעט ואינם קיימים ולמעשה אין צורך בביצוע פעולות מיוחדות מלבד צחצוח שיניים קפדני והעברת חוט דנטלי בקביעות. גם אין צורך להשתמש במשחת שיניים מיוחדת. כן יש הכרח להגיע לביקורת כשבוע לאחר סיום הטיפול, על מנת שהרופא יבדוק את תגובת רקמות החניכיים לציפויים החדשים.