חשיבות השמירה על בריאות חלל הפה

חלל הפה שלנו מהווה את כרטיס הביקור שלנו. משום הימצאותו במרכז פנינו ומשום היותו כלי הדיבור העיקרי שלנו, שיננו הן מן הדברים בהם מבחינים אנשים המביטים בנו. שמירה על מבנה חלל פה ייצוגי מאפשרת לאנשים העומדים מולנו לנהוג בנו בכבוד, בניגוד למצב בו חלל הפה שלנו מוזנח (והיחס בו אנו זוכים הוא בהתאם). מחלות שיניים ומחלות חניכיים משפיעות בצורה מרה על בריאותנו. אנו ניזונים באמצעות השימוש בשיניים, וכאשר הן אינן מתפקדות כראוי, או גורמות לנו לכאב רב, איננו יכולים ליהנות מן המזון אותו אנו אוכלים. על כן, חשוב להקפיד על שגרת טיפוח חלל הפה קבועה. חשוב לצחצח שיניים מספר פעמים ביום, ולנקותן באמצעות שימוש בקיסמי שיניים וחוט דנטלי. קיימים מקרים בהם שגרת ניקיון שיניים קבועה אינה מספיקה. במצבים אלו אנו נדרשים לעבור טיפולי שיניים שונים, כולל ניתוחי חניכיים. במאמר הבא נפרט אודות סוגי ניתוחי חניכיים נפוצים ומחירם של ניתוחי חניכיים שונים.

 

מה הם סוגי ניתוחי החניכיים הנפוצים ביותר

  • ניתוח הזזת עצב והשתלת עצם: ניתוחי חניכיים הכוללים השתלת עצם מאפשרים את שחזור מבנה חלל הפה לאנשים אשר חסרות בפיהם שיניים מסוימות.
  • ניתוח פתיחת חניכיים והקצאת שורשים: אחד מסוגי ניתוחי החניכיים הנפוצים ביותר הינו ניתוח הקצאת שורשים. ניתוח פתיחת חניכיים מבוצע כאשר החניכיים פוגעות בגישה אל שורש השן. ניתוח זה מנקה את פני השטח של שורשי השיניים, החשופים לכיס החניכיים. ניקוי זה מוריד רובד תת חניכי והוא יעיל בטיפול בדלקות חניכיים, צמצום עומק כיסי החניכיים, ואף גורם לשינוי בהרכב החיידקים בחניכיים. בתום הטיפול מרבית מרקמת החניכיים מוחזרת אל מקומה הטבעי.
  • ניתוח השתלת חניכיים וניתוח כריתת חניכיים: ניתוח השתלת חניכיים מאפשר תיקון של פגמים מלידה בכמות או מיקום החניכיים, כמו גם לעצב ולשמור עליהם. גם ניתוח כריתת חניכיים מאפשר לעצב את מראה החניכיים של המטופל.
  • קיטוע ועקירת גידולים ממאירים: קיימים ניתוחי חניכיים אשר מטרתם לעקור גידולים ממאירים הצומחים בחלל הפה. ניתוחים אלו הינם נפוצים הרבה פחות מן הניתוחים האחרים שהוזכרו.

 

כמה עולים ניתוחי חניכיים

ניתוחי חניכיים שונים משתנים בעלותם, בהתאם לסוג הטיפול, רופא השיניים המטפל ורמת החומרה של המחלה. מחירה של בדיקת ואבחון מחלות חניכיים הינו בין 150 ל-200 ש"ח. ניתוח הקצאת שורשים אצל רופא מומחה עולה בין 600 ל-2,000 ש"ח, לרבע פיו של המטופל. ניתוח פתיחת חניכיים עולה בין 2,500 ל-6,000 ש"ח, לרבע פיו של המטופל. ניתוח השתלת חניכיים עולה בין 900 ל-2,000 ש"ח. ניתוח השתלת חניכיים עולה בין 3,000 ל-6,000 ש"ח, גם כן לרבע פיו של המטופל. ניתוח כריתת חניכיים עולה בין 1,500 ל-4,500 ש"ח לרבע פה. ניתן לברר מחירי עלויות פעולות טיפול שיניים וניתוחים חניכיים נוספים אצל רופא השיניים המטפל בכם.

Latest posts by מערכת DentalGuide (see all)