השתלת עצם בפה

בעבר הלא רחוק ניתוחי השתלות השיניים היו ניתוחים מסובכים, שעל מנת לבצע אותם היה על קהל המטופלים לעמוד בתנאי סף מחמירים. אלו שהיו עומדים באותם התנאים היו יכולים ליהנות מהתהליך, אך אלו שלא היו נאלצים למצוא עם הרופא המטפל שלהם חלופות אחרות. כיום, על מנת להבטיח את הצלחתו של התהליך, יש להבטיח כי ישנה כמות מספקת של עצם.

רגע לפני שיוצאים לדרך עם הליך השתלת השיניים שמטרתו היא להשלים שיניים חסרות, נבדקת האפשרות להכין בסטנדרט הגבוה ביותר את עצם הלסת להשתלה. תהליך מקדים שכזה רלוונטי בעת שעצם הלסת נמצאת ככזו שאינה מתאימה להשתלה, בין היתר בעקבות עובי שאינו מספיק או דלילות בצפיפות העצם. תהליך השתלת העצם בלסת נקרא אוגמנטציה. אם כן, מהי אוגמנטציה וכיצד היא מתבצעת?

השתלת עצם בלסת מאפשרת לרופא המטפל להוסיף למטופל עצם באזור הלסת, במקום בו היא נמצאת חסרה. את התהליך מבצע הרופא באמצעות עצם סינתטית המבוססת על חומרים פלסטיים שונים. את הקיבוע של העצם מבצעים באמצעות ברגים.

לאחר שמתבצע ההליך של השתלת עצם בפה, על המטופל להמתין לאורך תקופה של בין 6 חודשים ל-12 חודשים, זאת בכדי להבטיח כי העצם המושתלת תתאחד בצורה הרמונית עם העצם שהושתלה. תהליך האיחוד של העצם חיוני וחשוב, זאת על מנת שהיא תוכל לקלוט אליה את השתלים הדנטליים.

 

למי מתאים הליך של ביצוע אוגמנטציה?

המספרים כיום משקפים את התמונה הבאה: כ-40% מהמטופלים המבקשים לבצע את הליך השתלת השיניים, יזדקקו לטיפול מקדים של השלמת עצם לפני ביצוע ההשתלה. חשוב לציין כי למרות שמדובר על טיפול אידיאלי על מנת לבסס את השתלת השיניים, עדיין מתבצעות בדיקות מקדימות שמטרתן לבדוק את התאמת המטופל לתהליך.

כך נמצאים לעתים כאלו שעתידים לעבור תהליך ריפוי מאד איטי, כאשר לרוב אלו אנשים מבוגרים. אותו קהל שאכן עלול לסבול מתהליך ריפוי איטי, מסתמן ככזה שאינו מתאים לעבור את הפרוצדורה והיא נשללת על ידי הרופא. ביצוע אוגמנטציה נשלל גם ממעשנים, שכן הסבירות כי התוצאות יהיו משביעות רצון איננה גבוהה.

 


  השוו הצעות מחיר ממרפאות השיניים המומלצות ביותר בישראל, ללא התחייבות וחסכו זמן וכסף!

  שם:
  יישוב מגורים:
  טלפון:
  הערות:

   

  ההבדל שבין אוגמנטציה אופקית ובין אוגמנטציה אנכית

  רופאי השיניים מבצעים כיום שני הליכים שונים: אוגמנטציה אופקית ואנכית. האוגמנטציה האופקית מתבצעת במקרים בהם לאחר אבחון, מגלה הרופא כי הלסת הינה בעלת שיפוע או שהיא דקה מדי. במקרים שכאלו המטרה של ביצוע האוגמנטציה היא להרחיב את העובי של העצם, כאשר ההרחבה מתבצעת באמצעות עצם אופקית. בסופו של התהליך, מיישמים שכבת כיסוי באמצעות ממברנה, שהתפקיד שלה הוא לבצע תחימה שבין השתל ובין הרקמה.

  האוגמנטציה האנכית לעומת זאת מתבצעת במקרה הבא: לא אחת, ישנם מקרים בהם ישנו מחסור של עצם אנכית. מה שקורה בסופו של דבר הוא שהלסת נמצאת בגובה לא מאפשר לרופא המטפל לבצע הליך עם שתלים באורך הנדרש. חשוב לציין כי בעת שמתבצעות השתלות אנכיות, יש לקחת בחשבון את סיכויי ההצלחה שהינם נמוכים יותר בהשוואה להליך שהוזכר קודם לכן. זו הסיבהה שישנה הקפדה על כיסוי האזור של ההשתלה באמצעות הממברנה, שהיא ממנפת את סיכויי ההצלחה.

  ההחלטה בדבר סוג שתלי עצם נקבעת על ידי רופא השיניים המטפל בכם. לאורך הבדיקות ניתן לגלות מהי צורת העצם ואיזה טיפול נדרש על מנת לבסס את הסביבה הבטוחה והאידיאלית ביותר לתהליך הבא – השתלת השיניים. כן חשוב לציין כי למרות שישנה תקופת המתנה מומלצת המיועדת לתהליך קליטת העצם, לעתים, בהתאם למצב המטופל, יהיה ניתן לבצע את השתלת העצם עם החדרת השתלים בעת ובעונה אחת.

   

  כמה עולה אוגמנטציה?

  על מנת לקבל את המחיר המדויק עבור ההליך שאתם רוצים לעבור, יש להגיע לבדיקה אצל רופא השיניים. ככלל, ככל שהרופא המטפל שלכם יהיה בעל ניסיון רב יותר, כך סביר כי מחיר הטיפול יהיה גבוה יותר.

  זיכרו כי שיקום הפה עם תהליך של השתלת שיניים מסייע לכם פרקטית, עם יכולת לגרוס את המזון בצורה נוחה יותר, והוא גם מסייע לכם בתחושת הביטחון העצמי שכן משלימים עבורכם את השיניים החסרות.

  מחיר אוגמנטציה תוכלו לקבל מרופא השיניים שלכם בפגישת ההיכרות שתכלול גם בדיקות, אבחונים ומפרט מדויק של תכנית הטיפול.

   

  השתלת עצם בלסת - אוגמנטציה - מחירים מומלציםמחיר ממוצע בישראל (לא כולל עצם)
  כמה עולה השתלת עצם בלסת (אוגמנטציה)3,500 - 1,300 ש"ח
  מחיר אוגמנטציה אנכית3,500 - 1,300 ש"ח
  מחיר אוגמנטציה אופקית3,500 - 1,300 ש"ח