ציפוי שיניים – חרסינה, למינייט, קומפוזיט זירקוניה ונוספים

ציפוי שיניים הוא תהליך במסגרתו מצופות השיניים בדרך כלל בחומר החרסינה (מכונה גם פורצלן, למינייט או למינציה), אשר שהודות לתכונותיו הייחודיות ניתן לבצע הדבקה כימית מוחלטת שלו לשיניים באופן שממש הופך אותו לחלק מהשן. לאחר הציפוי מתבצעת השחזה של השיניים על מנת להסיר מעט מהחומר ולעצב אותן בצורה כמה שיותר אסתטית. כיום נפוצים גם ציפויי שיניים בחומרים נוספים כגון קומפוזיט (קריסטל), זירקוניה ועוד.

חושבים לעבור טיפול לציפוי השיניים? הגעתם למקום הנכון. בשורות הבאות נציג מידע מקיף ועדכני על סוגי הציפויים הנפוצים בישראל: חרסינה, קומפוזיט וכדומה ואם תרצו נוכל לסייע לכם לאתר את המרפאה המתאימה ביותר עבורכם.

מתי מתעורר הצורך לצפות את השיניים? האמת היא שכמעט ואין מישהו שלא היה רוצה שיניים לבנות ובוהקות, ממש כמו של הסלבס המופיעים בטלוויזיה. למרבה הצער מרביתנו לא נולדים עם שיניים מושלמות שכאלה, מה גם שלאורך הזמן הן עלולות לסבול מפגמים בשל הופעת כתמים ושינוי צבע.

אז מהו הסוד לשיניים לבנות לגמרי, אתם שואלים? ובכן, אין מדובר פה בגנטיקה, אלא ביישום של ציפוי שיניים. להלן מדריך מפורט על הפרוצדורה הכל כך פופולרית הזאת.

 

 

ציפוי שיניים מידע ומחירים

ציפוי שיניים – המדריך

 

מהו ציפוי שיניים ומי צריך אותו?

על מנת להביא לשינוי המיוחל בצבע השיניים, ניתן לבצע מניפולציות כימיות שונות על השיניים עצמן (טיפולי הלבנת שיניים) או לחלופין, לחפות אותן בחומר מתאים. אותו חיפוי מהווה למעשה ציפוי לשיניים וכך ניתן להגיע לתוצאה הרצויה.

מי זקוק לציפוי שיניים? כל מי שאינו מרוצה ממראה השיניים שלו, יכול לראות את עצמו בתור מועמד ראוי לעבור את הפרוצדורה.

 

להלן ההתוויות הרפואיות שבגינן מומלץ לעבור טיפול ציפוי שיניים:

* כאשר טיפול הלבנת שיניים סטנדרטי אינו יעזור – במצבים בהם הדנטין של השיניים שינה את צבעו.

* כאשר הלבנת שיניים שכבר בוצעה, לא הניבה תוצאות מספקות.

* במצב בו השן סדוקה או שבורה ורוצים להעלים את הפגם האסתטי במהירות.

* לצרכי סגירת רווחים קלים בין השיניים (מצב שקרוי גם "דיאסטמה")

* כאשר שיניים משנות את צורתן לאחר שחיקה ממושכת (תופעה נפוצה אצל חורקי שיניים בשינה).

* כאשר מופיעים כתמים בלתי הפיכים על גבי השיניים כגון במצב של פלואורוזיס.

* כאשר השיניים אינן ישרות ולא מעוניינים לעבור טיפול יישור שיניים יקר וארוך.

יחד עם זאת, חשוב לציין כי במקרה של עקמומיות חמורה של השיניים, מצבים של דלקת חניכיים חמורה או עששת מתקדמת – ההמלצה היא לטפל בעניין באופן ממוקד ולא לבצע ציפוי שיניים מיד.

 

סוגי ציפויים לשיניים

קליניקה איכותית תציע לכם מגוון רחב ביותר של טיפולי ציפוי שיניים, כאשר ההבדלים בין הטיפולים הם בסוגי הציפויים, שיכולים להיות אחד מהבאים:

✔️ ציפוי חרסינה לשיניים – רוב ציפויי השיניים הם על בסיס חרסינה. ציפוי חרסינה לשיניים נחשב לפשוט ליישום ומתבצע אמצעות חרסינה רגילה, בדומה לחומר ממנו עשויים כתרים. חתיכות החרסינה, בעובי של כ- 0.5 מ"מ, מודבקות לשיניים לאחר שיוף קל של האמייל ומגינות על השיניים מפני ריקבון ומסתירות הכתמה. יש לציין כי שיטה זו קרויה גם ציפוי שיניים למינייט והיא מתאימה במיוחד להסתרת כתמים, כאשר אין שום בעיה להסיר חלק מחומר השן.

✔️ ציפוי שיניים לומינרס – שיטה מתקדמת זו מתאימה כאשר מעוניינים להסתיר פגמים אסתטיים חמורים יותר בשיניים כגון שברים, סדקים ועקמומיות. ההבדל משיטת הלמינייט הוא שכאן נעשה שימוש בלוחות חרסינה הרבה יותר דקים (0.2 מ"מ), מה שמאפשר לרופא המטפל לפסל את מראה השיניים הרצוי ביתר קלות. בשיטה זו גם אין כמעט צורך לשייף השיניים כך שחומר שן חיוני אינו נאבד.

✔️ ציפוי שיניים Emax (איימקס) – טכנולוגיה זו דומה מאוד לזו של הלומינרס, רק של חברה שונה שמשתמשת בפטנט רשום אחר. גם כאן מדובר בשכבה מאוד דקה של חרסינה והיעדר הצורך לשייף את השיניים, כשיש שטוענים שהחרסינה של איימקס חזקה יותר ומסוגלת להחזיק מעמד יותר שנים בפה.

✔️ ציפוי שיניים קומפוזיט – ציפוי זה עשוי מאותו החומר שממנו מכינים סתימות לבנות. משום שכך, הוא זול יותר, ניתן ליישם אותו יותר במהירות והוא מאפשר לבצע תיקונים ביתר קלות. ניתן לקבל את ציפוי הקומפוזיט בעובי של בין 0.3 ל- 1 מ"מ ובכך לבצע חיפוי בהתאמה אישית מושלמת למצב הפה, הן במקרים של שינוי צבע והן כאשר רוצים להסתיר פגמים אסתטיים אחרים. יחד עם זאת, יש לקחת בחשבון כי ציפוי זה רגיש להכתמה והוא אינו חזק כמו החרסינה.

✔️ ציפוי זירקוניה לשיניים – הזירקוניום נחשב לאחד מהחומרים החזקים בטבע, כך שמדובר בסוג ציפוי איכותי ביותר, כזה שעמיד בפני שברים וסדקים ומגן על השיניים בצורה טובה מאוד. הצבע שלו לבן בוהק והוא לא משנה את צבעו לאורך הזמן. יחד עם זאת, מדובר בסוג ציפוי יקר יחסית והוא מחייב שיוף של אמייל השן. הרופא המבצע ימליץ בדרך כלל על ציפוי זירקוניה כאשר בפה ישנם כתרים תואמים מאותו החומר ומעוניינים להשיג את ההתאמה הרצויה בגוון ובצבע.

✔️ ציפוי שיניים ויניר – זהו סוג ציפוי חדש יחסית והייחודיות שלו היא שהוא עשוי מפורצלן (סוג של חרסינה) משולבת בסיבי זכוכית. ההרכב הייחודי מקנה לציפוי זה שקיפות מסוימת שמחקה את שקיפות האמייל הטבעית של השן, כך שרופאי שיניים רבים ממליצים על שימוש בסוג ציפוי זה לצרכי ציפוי שן קדמית בעיקר.

 


  השוו הצעות מחיר לציפוי שיניים ממרפאות השיניים המומלצות בישראל, ללא התחייבות וחסכו זמן וכסף!

  שם:
  יישוב מגורים:
  טלפון:
  הערות:

   

  מחיר ציפוי שיניים – כמה עולה כל סוג?

  מחיר ציפוי שיניים הוא דבר שתלוי במספר גורמים כגון סוג הציפוי והטכנולוגיה, מספר השיניים שרוצים ליישם עליהן את הציפוי, מורכבות הטיפול והניסיון המקצועי של הרופא והקליניקה.

   

  להלן טווח מחירים של ציפויי שיניים בקליניקות ובמרפאות שונות בישראל (העלות מוצגת פר שן):

  ציפוי שיניים - מחירון מומלץמחיר ממוצע בישראל
  כמה עולה ציפוי קומפוזיט לשיניים2500 - 400 ₪
  עלות ציפוי חרסינה פשוט (0.5 עד 1 מ"מ) לשיניים3000 - 1800 ₪
  מחירים של ציפוי למינייט5000 - 2000 ₪
  המחיר של ציפוי לומינרס6000 - 3000 ₪
  עלויות של ציפוי E-max (איימקס) לשיניים6000 - 3000 ₪
  ציפויי זירקוניה לשיניים מחירים3000 - 1500 ₪
  ציפוי פורצלן5000 - 2500 ₪
  ציפוי שיניים קריסטל מחיר5500 - 1500 ₪
  המחיר לציפוי שן בודדת - עלות ממוצעת3700- 1500 ₪

   

  • ציפוי קומפוזיט מחיר – החל מ-900 שקלים.
  • ציפוי חרסינה פשוט (0.5 עד 1 מ"מ) – החל מ-2,000 שקלים.
  • ציפוי למינייט – החל מ-2,500 שקלים.
  • ציפוי לומינירס – החל מ-3,000 שקלים.
  • ציפוי E-max (איימקס) – החל מ-3,000 שקלים.
  • ציפוי זירקוניה – החל מ-1,500 שקלים.
  • ציפוי פורצלן – החל מ-2,500 שקלים.

   

  ציפוי שיניים – לפני ואחרי

  ציפוי שיניים לפני ואחרי תמונה

  ציפוי שיניים לפני ואחרי – תמונה להמחשה

   

  סרטון של ד"ר מירי פיצ'ר על ציפוי שיניים

   

  חרסינה או קומפוזיט – איזה ציפוי שיניים עדיף?

  מספר האפשרויות הרב יכול לבלבל, אך ניתן להגיד כי ציפוי שן בלמינייט (חרסינה) נחשב לשכיח ביותר.

  הרופא המטפל יכול להציע את האופציות הנוספות בהתאם למצב השיניים של המטופל, עובי שכבת האמייל, הצורך האסתטי (הכתמה, שינוי צבע, עקמומיות, שחיקה וכו') והנראות של השן (שן קדמית לעומת שן אחורית נסתרת יותר).

  שיקול נוסף לבחירה בסוג ציפוי מסוים הוא כמובן התקציב, שכן ישנם ציפויים יקרים יותר ופחות (ר' בהמשך).

   

  הפרמטרציפוי חרסינה לשינייםציפוי קומפוזיט לשיניים
  מחיר ממוצע6000 - 2000 ₪900-3500 ₪
  עמידות על פני זמן - כמה זמן מחזיק מעמד?10 שנים בממוצע5 שנים בממוצע
  מספר טיפולים נדרש עד לתוצאה סופיתיידרשו בדר"כ 3 מפגשים ניתן לסיים במפגש אחד
  נראות אסתטיתמעולהטובה מאד
  סיכום יתרונות מרכזיים של כל סוג ציפויחומר חזק יותר שמחזיק מעמד לזמן רב יותר, נותן מראה שיניים טבעי יותר, טוב לטיפול בבעיות אסתטיות מורכבות בשינייםיותר זול, טיפול מהיר יותר, ניתן להשתמש בו לטיפול במספר רב של בעיות אסתטיות בשיניים

   

  ההבדל העיקרי בין ציפוי חרסינה לציפוי קומפוזיט הוא עמידות על פני זמן – בעוד שציפוי חרסינה מחזיק מעמד ל-10 שנים בממוצע, ציפוי קומפוזיט יחזיק מעמד ל-5 שנים בלבד. הדבר נובע מהבדלים באיכות החומרים ומשפיע ישירות גם על עלות הטיפול.

   

  המלצות למטופל לפני טיפול ציפוי שיניים

  ההמלצה העיקרית לפני טיפול ציפוי שיניים היא להימנע ממזון שעתיים לפני ההליך ולשמור על פה נקי.

  כמו כן, יש לוודא כי השיניים בריאות, ללא עששת או בעיות חמורות בחניכיים (כמובן שבקליניקה איכותית יבדקו זאת מראש) ורצוי להגיע לטיפול אחרי ביקור אצל השיננית.

   

  איך מתבצע ציפוי השיניים בפועל?

  פרוצדורת ציפוי השיניים נחשבת למאוד מהירה, לעיתים אף ללא צורך בהרדמה מקומית.

  השלב הראשוני, בהתאם לסוג הציפוי שרוצים ליישם, כולל את השחזת השיניים על מנת להתאים אותן לקליטת הציפוי. ההשחזה מגדילה את שטח הפנים ועוזרת להדבקה חזקה יותר, כאשר ישנן שיטות שמחייבות השחזות בהיקפים שונים, כפי שתואר לעיל. השחזה עמוקה עשויה לגרום לצורך בהרדמה מקומית של המטופל, אך כאשר מסירים שכבה מאוד קטנה של אמייל, ניתן לבצע את הפרוצדורה במפגש אחד וללא צורך בהרדמה מקומית.

  ההשחזה מבוצעת על שכבת האמייל, שקולטת טוב יותר את הציפויים. במידה ואין מספיק שכבת אמייל, ניתן להשחיז את שכבת הדנטין ובהתאם לכך לבחור בחומרי הדבקה אחרים.

  לאחר ההשחזה נמרח חומר מיוחד על גבי השיניים ולאחר התקשותו וביצוע צילומי הדמיה (חלקם בתלת מימד), מועבר המידע למעבדה לשם יצירת הציפויים.

  תהליך ציפוי השיניים עצמו מתבצע בצורה הדרגתית, כאשר לוחיות החומר הזעירות מודבקות על גבי השיניים ליצירת המראה הסופי. פעמים רבות נמרחת גם שכבת חומצה מיוחדת על השיניים, על מנת ליצור משטח נוח ומתאים יותר להדבקה.

  הערה: ניתן גם לבצע ציפוי שיניים ללא השחזה.

   

  שאלות נפוצות ותשובות עליהן שחשוב שתכירו

  להלן מספר שאלות נפוצות לגבי ציפוי שיניים כמו גם התשובות עליהן:

  * "האם ציפוי שיניים מסוכן?" – התשובה היא שלא. מדובר באחד מהטיפולים הבטוחים ביותר ברפואת השיניים וגם אין לו תופעות לוואי. הוא אינו פוגע בשורשי השיניים ומתאים עבור כל מטופל.

  * "כעבור כמה זמן נראה את התוצאה הסופית?" – באופן מיידי. המראה הסופי של השיניים ייקבע על פי הצבע, הגוון והצורה של ציפויי החרסינה שהודבקו על גביהן.

  * "לכמה זמן מחזיק הציפוי?" – ציפויי שיניים שתוכננו והודבקו בצורה הנכונה יכולים להחזיק לפחות 10 שנים. ציפויי הזירקוניה והחרסינה נחשבים לעמידים ביותר, הם אינם רגישים להכתמה ואין שום צורך לבצע תחזוקה שלהם לאורך הזמן.

   

  חשיבות בחירת הקליניקה

  על מנת שתהיו מרוצים ותקבלו תמורה מלאה לכספכם, חשוב מאוד כי תתקשרו עם קליניקה איכותית שתדע לומר לכם איזה ציפוי שיניים מומלץ עבורכם מבחינת מצב השיניים שלכם.

  קליניקה שכזאת גם תוכל להשיג לכם ציפויים שיתאימו באופן מושלם מבחינת צבע וגוון למראה הפה והפנים שלכם, עניין חשוב כשלעצמו. שיהיה לכם בהצלחה! ושתחזרו לחייך במהרה עם שיניים לבנות כפנינה.

   

  ציפוי שיניים לפי עיר:

  ✔️ ציפוי שיניים בתל אביב   ✔️ ציפוי שיניים בראשון לציון   ✔️ ציפוי שיניים בנתניה

   

   

  ציפוי שיניים

  Latest posts by מערכת DentalGuide (see all)